Haber ve Etkinlikler

GENÇ BİLİM İNSANLARIMIZ HARVARD'DAN BAŞARIYLA DÖNDÜLER!

Amerika’da Harvard Üniversitesi’nde düzenlenen IJAS (International Journal of Science and Arts) Akademik Konferansı’na davet alan öğrencilerimiz, 22-26 Mayıs tarihlerinde bilimsel proje sunumlarını gerçekleştirdiler.

ETİKETLER : lise kimya projesi , alternatif tıp , alzhemier , harvard davet , doğa liseleri başarı , kanser tedavi , doğa koleji başarı , harvard medical school , IJAS

Her yıl uluslararası düzeyde bilimsel çevredeki profesyonellerin katılımıyla düzenlenen konferansta Ataşehir 1, Çamlıca, Bahçelievler, İzmir Mavişehir 1, Manisa, Ankara İncek, Beyoğlu, Cevizlibağ, Bayrampaşa 2, Avcılar, Bostancı kampüslerinden katılan öğrencilerimizin biyoloji, kimya, fizik ve t-MBA alanında hazırladıkları 20 bilimsel proje katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.


Harvard Medical School Konferans salonunda düzenlenen bu önemli organizasyona katılma başarısı gösteren proje öğrenci ve öğretmenlerimiz uluslararası alanda saygınlığı yüksek olan sertifikayı almaya hak kazandılar. Ayrıca öğrencilerimizin hazırladıkları bilimsel projeler uluslararası IJAS Bilim Dergisi’nde yayınlanarak, gelecekte bilim adına yapılacak araştırmalarda kaynakçalar arasındaki yerini alacaktır. 

Öğrencilerimiz ayrıca program dahilinde Boston' da bulunan MIT (Massachusetts Institute of Technology)' yi, Plymouth ve Maine kasabalarını ziyaret ettiler. Doğa Koleji olarak bu önemli başarıyı elde eden proje öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini tebrik eder, böyle önemli ve saygın uluslararası organizasyonlardaki başarılarının artarak devem etmesini dileriz

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL