Haber ve Etkinlikler

GENÇ SPORCULARIMIZDAN MİLLİ BAŞARI!

Bu sene 18.'si düzenlenen Pınar Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Tunruvası'nda, 11 Doğa Okulu öğrencisiyle mücadele eden Yıldız Milli Basketbol Takımımız şampiyon oldu.

ETİKETLER : yıldız milli basketbol takım , pınar turnuvası , basketbol , spor

Bu yıl Konya'nın ev sahipliğinde organize edilen ve Avrupa basketbolunun en iyi U16 Yıldız Erkek Milli Takımları'nı bir araya getiren  Pınar Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Tunruvası'nda milli takımımız şampiyon oldu. 12 kişilik milli takım kadrosunda yer alan 11 Doğa Koleji öğrencisi ay yıldızlı formanın hakkını vererek Almanya, Bosna Hersek, Çin, İtalya, Sırbistan, Fransa, Gürcistan, Karadağ, Letonya, Litvanya ve Rusya gibi iddialı ülke takımlarını geride bıraktı. Final maçında Litvanya ile karşılaşan Yıldız Erkekler Milli Takımımız, normal süresi 56-56 biten maçı uzatma sonunda 69-68 kazanarak kupaya uzandı. 


Yıldızlar Uluslararası Arenada 

31 Ocak - 7 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen şampiyona aynı zamanda geleceğin yıldızlarının uluslararası arenada kendilerini ilk defa gösterebilmesi açısından da büyük önem taşıyor. Şampiyonada, Yıldız Basketbol Milli takımımızın kadrosunda yer alan Ahmet Can DURAN MVP ve Asist kralı seçildi.

Tüm milli sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, gelecek spor yaşantılarında başarılar diliyoruz.    



DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL