Haber ve Etkinlikler

GENEL MÜDÜRÜMÜZ ALİ RIZA LÜLE, CNN TURK'TE SAİT GÜRSOY'UN SORULARINI YANITLADI

Genel Müdürümüz Ali Rıza Lüle, CNN Türk kanalında yayınlanan, sunuculuğunu Sait Gürsoy’un gerçekleştirdiği “Başarıya Doğru” programına konuk oldu.

ETİKETLER : fen ve teknoloji lisesi , doğa koleji lise eğitimi , genetik , lise robotik , ileri kodlama , doğa koleji liseleri , ingilizce hazırlık sınıfı , ankara fen lisesi

Genel Müdürümüz Ali Rıza Lüle, sunuculuğunu Sait Gürsoy’un gerçekleştirdiği “Başarıya Doğru” programına konuk olarak Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri hakkında bilgi verdi. Fen ve Teknoloji Liselerinin müfredatını anlatan Lüle, öğrencilerin lise tercihlerinde göz önünde bulunduracakları hususlara dikkat çekti. Üstün potansiyelli öğrencilerin mevcut eğitim sisteminde kaybolduğunu belirten Lüle, Fen ve Teknoloji Liselerinde uygulanan müfredatın akademik başarının yanında dil, bilim, mekatronik, yazılım ve teknoloji eğitimlerini de kapsadığını söyledi.

Ali Rıza Lüle, 22 noktada eğitim veren Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri’nde başarıya verilen burs desteğinin de süreceğini de belirtti.


Fen, Teknoloji ve Bilimle Ayrıcalıklı Lise Eğitimi

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önce başlayacaklar. Öğrencilerimiz bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacaklar ve üniversite eğitimlerini yurt dışında sürdürebilecekler. 

Lise giris¸ sınavlarında en yüksek puanla tercih edilen okullar arasında yer alan Dogˆa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi ögˆrencilerine, ilk yılı I·ngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık egˆitim olanagˆı sunuyor. Ögˆrencilerimiz, Fizik, Kimya, Matematik ve Biyoloji derslerinin yanı sıra, akademisyenler tarafından müfredatı hazırlanan Teknoloji ve Donanım ile Teknoloji ve Yazılım dersleri alıyorlar. Bilim Tarihi, Genetik Bilimine Giris¸, Uygulamalı Deney dersleri de müfredat dahilinde gösterilen dersler arasında yer alıyor.

Teknoloji ve Yazılım dersinde ögˆrencilere teknoloji araçlarını tasarlayabilme, gelis¸tirebilme, üretebilme becerisi sagˆlamanın yanı sıra yazılım dillerini ve kodlama araçlarını etkili kullanma yeterlilikleri kazandırılıyor. Teknoloji ve Donanım dersinde ise ögˆrencilere, günümüz bilis¸im ve iletis¸im teknolojilerini tanıtmayı ve bu alandaki elektrik-elektronik donanımını kurma ve kullanma konusunda yeterlilik sagˆlamayı hedefliyoruz.

Mobil Uygulama Gelis¸tirme, Python, Üç Boyutlu Endüstriyel Tasarım, Arduino ile Proje Gelis¸tirme gibi konular Teknoloji ve Yazılım ile Teknoloji ve Donanım derslerinin sundugˆu ayrıcalıklardan bazıları...

Akademik ve teknolojik altyapısı güçlü, aras¸tırmacı, yenilikçi, üretken bireyler olarak yetis¸en Dogˆa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi ögˆrencileri; ulusal ve uluslararası platformda, Tübitak projelerinde, fizik-kimya-biyoloji-matematik olimpiyatlarında ve robotik yarıs¸malarında yer alıyorlar.

Fen ve Teknoloji Liselerimizde egˆitim politikası, üretim ve proje tabanına dayanıyor. Bu sebeple Fen ve Teknoloji Liselerimiz donanımlı genetik, fizik, kimya, biyoloji ve mühendislik laboratuvarlarına sahipler.

Dogˆa Koleji Anadolu Liseleri’nde uygulanan t-MBA müfredatı, inovatif bir egˆitim benimseyen Dogˆa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri’nde de devam ediyor. Yapılandırmacı sistem içerisinde bu dersleri alan ögˆrencilerimiz; problem çözme yeteneklerine sahip, yaratıcı, çok yönlü ve üretken bireyler olarak hayata hazırlanıyorlar. 

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayınız...


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL