Haber ve Etkinlikler

GLOBAL YOUTH SCIENCE AND TECHNOLOGY BOWL YARIŞMASINDA FİNALDEYİZ

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Acarkent Kampüsü öğrencileri 2 proje ile Global Youth Science and Technology Bowl (GYSTB) Finallerinde!

ETİKETLER : GYSTB , acarkent , bilim projesi yarışması , Global Youth Science and Technology Bowl , proje yarışması
Danışmanlığını fizik öğretmenimiz Gökhan Aldemir’in yaptığı Acarkent Kampüsü 10. sınıf öğrencilerimiz Berfe Biçer ve Dilay Gökçe Global Youth Science and Technology Bowl (GYSTB) Dünya Final’inde ülkemizi “The Effect of Nitinol and Metal Flexibility on Vehicle Reliability” “Nitinol ve Metal Esnekliğinin Araç Güvenilirliği Üzerindeki Etkisi” projesi ile , Acarkent Kampüsü IB Lisesi 12. sınıf öğrencilerinden Aslan Akbulut ve Muhammet Emirhan Tatlıda’nın “Can Nitinol Staples Be Successfully Utilized in Median Sternotomy? A Finite Element Optimization Study” “Nitinol Zımbaların Sternum Kapatmasında Kullanılması” projesi ile temsil etmeye hak kazandılar.

Global Youth Science and Technology Bowl (GYSTB), Hong Kong Gençlik Grupları Federasyonu tarafından Hong Kong'da düzenlenen fizik ve mühendislik (PE) alanında uluslararası bir öğrenci bilim projesi yarışmasıdır.

Yarışma, gençleri bilim ve teknolojiyi alanında çalışmalar yapmaya teşvik etmeyi, küresel sorunlara yaratıcı çözümler bulmayı hedeflemektedir. Genç nesilleri çevre bilinci ile donatmak, küresel çevre sorunları hakkında bilgilendirmek ve Dünyanın her yerinden gençlerin bir araya gelip fikirlerini paylaşmaları için bir platform sağlamak amacı ile düzenlenen Global Youth Science and Technology Bowl (GYSTB)’ a 2021 yılında 26 ülkeden 133 proje kabul aldı.
 
Global Youth Science and Technology Bowl (GYSTB) Proje Yarışmasın’da finale kalan öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik eder, 19 Haziran 2021 tarihinde düzenlenecek finalde başarılar dileriz.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL