Haber ve Etkinlikler

I-SWEEEP PROJE OLİMPİYATI FİNALLARİNE YOLCULUĞUMUZ BAŞLIYOR…

I-SWEEEP (International Sustainable World Energy Engineering Environment Project Olympiad) Olimpiyatları her yıl ‘’sürdürülebilir enerji, mühendislik ve çevre’’ konularında uluslararası düzeyde gerçekleştirilen lise öğrencilerinin yenilikçi fikirleriyle katıldığı dünyanın en prestijli organizasyonlardan biridir.

ETİKETLER : isweeep , proje , bilim , başarı , olimpiyat , çevre , Gerez Gamze Cemal , Figen Şilan Yılmaz , Mustafa Berk Ünal , bostancı kampüsü

Bu yıl da Doğa Okulları’ndan onlarca proje ile başvurularımızı gerçekleştirdik ve bunlardan Doğa Okulları Bostancı Kampüsü öğrencilerimiz tarafından Biyoloji Öğretmeni Gerez Gamze Cemal danışmanlığında hazırlanan projemiz (Investigation of Heavy Metal (Cd, Cu, Ni and Zn) Accumulation Capacities in Some Aquatic Plants such as Cabomba Caroliniana, Egeria Densa, Tonina Belem and Hygrophila Polysperma, and Determination of Heavy Metal Effects on Plant Photosynthetic Pigments) ‘Çevre Kategorisinde’ Teksas Houstan’da gerçekleştirilecek dünya finaline davet edilerek çok büyük bir başarı elde etti.


I-SWEEEP Proje Olimpiyatı finalleri için tüm hazırlıklarını tamamlayan öğrencilerimizden Figen Şilan Yılmaz; ‘’Dünyaca ünlü bir proje olimpiyatına katılmak bile bizim için çok önemli bir deneyim olacak. Eğitim gördüğümüz bu süreçte her öğrencinin hayalini kurduğu bir başarıya imza atmış bulunmaktayız. Yapmış olduğumuz bilimsel projenin bize kattığı birçok şey oldu. Eğitim hayatımızda bulunan basamakları sağlam ve bilinçli bir şekilde çıktığımızı düşünüyorum. Hayata bir şeyler katan bireyler olmak için bu projeyi yaptık ve bir başarıya ulaştık. Bu daha yolun başlangıcı. Daha nice başarılara imza atmak dileğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Mutluluğumuzda ve başarımızda bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim. Daha ileri başarılar için güçlü adımlar atmaya ve çalışmaya devam edeceğiz.“ şeklinde duygularını belirtirken, diğer öğrencimiz Mustafa Berk Ünal ise; ‘’Uluslararası bir platformda yer alacağımızı öğrendiğimde çok mutlu oldum. Bir o kadar da heyecanlandım. Emeklerimizin boşa gitmediğini görmek, böylesine büyük bir organizasyonda ülkemi temsil etmek, ailemin, öğretmenlerimin ve arkadaşlarımın destekleri beni daha çok motive etti. Proje Olimpiyatında elde edeceğimiz kazanımlar yurtdışı eğitim planlamalarımıza çok değerli katkılarda bulunacak. Bu kadar değerli bir başarıyı elde ettiğimiz için çok şanslıyız. En iyi şekilde okulumuzu ve ülkemizi temsil edeceğiz’’ şeklinde kendini ifade etti.


Doğa Okulları Biyoloji Bölümü olarak öğrencilerimizi ve öğretmenimizi bu büyük başarılarından dolayı tebrik eder , I-SWEEEP Proje Olimpiyatı finallerinde başarılarının devamını dileriz.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL