Haber ve Etkinlikler

III. YERLİ TEKNOLOJİ ZİRVESİ

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında düzenlenen 3. Yerli Teknoloji Zirvesi, Ankara Çayyolu kampüsümüzde gerçekleştirildi.


“Yerli Teknolojiler Nasıl Geliştirilmelidir?” temasıyla düzenlediğimiz zirveye, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Havelsan, Türk Havacılık Uzay Sanayii, PARDUS, Trendyol, SASAD, TÜREB, BİTES, ASTOR, OSTİM Teknik Üniversitesi, Twin Bilim, TeacherX, Aron Teknoloji, Orbina gibi birçok önemli kurumdan katılım sağlandı. Türkiye’de, yerli teknoloji projelerine sağlanan destekler, hayata geçirilen projeler ve yerli teknolojilerin nasıl geliştirilmesi gerektiği vb. konuların konuşulduğu zirvede, katılımcılar, öğrencilere tavsiyelerde bulunarak öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı. Ankara Çayyolu Kampüsü ve Ankara İncek Kampüsü öncülüğünde gerçekleştirilen program büyük bir ilgi ile karşılandı. Program Doğa Koleji Genel Müdürü Enis Eryaman’ın açılış konuşması ile başladı. “Türkiye’de Yapay Kalp Geliştirmek” sunumu ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İbrahim Başar Aka ardından HAVELSAN Strateji Grup Lideri Erol Yücel, “Geleceğin Savunma Teknolojileri” başlığı ile sunumu gerçekleştirdi. “Yerli Yazılımlar için Eğitim Paneli” oturumunda Dr. Işıl Boy Ergül, Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Hakan Çetinkaya, Hüseyin Güner ve Gülsevil Pınar yer alırken Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi Müdürü Güven Orkun Tanık “Mühendislik Semineri” başlığı ile sunumunu gerçekleştirdi. “Saçmalathon” başlığı ile TUMMİAD Başkanı ve Hayalperest, Bülent Kavaklı öğrencilerimizle buluştu.“Yerli Yazılımlar Nasıl Geliştirilmelidir? Paneli” oturumunda Emre Savcı, Dilara Kaplan, Dr. Çiğdem Mollaibrahimoğlu, Avcı Ufuk Yılmaz ve Reşit Şafak Gedik yer aldı. Zirvenin “Yerli Savunma, Enerji, Havacılık Paneli” oturumunda SASAD, POMEGA, BİTES, ASTOR yer aldı.  SASAD Genel Sekreteri Dr. R. Ruşen Kömürcü, BİTES Kurucu CEO’su Uğur Coşkun, POMEGA Enerji AR&GE Müdürü Uğur Kazancıoğlu, ASTOR Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Demir değerli görüşlerini paylaştı.
Twin Kurucu Ekip Üyesi, Birleşmiş Milletler SKA Genç Lideri Okan Dursun, “Twin Bilim ile Sürdürülebilir Eğitim Modeli” sunumu gerçekleştirdi. Öğrencilerimizin merakla beklediği, “Hayalindeki Teknolojik Sınıfı ve Kampüsü Tasarla” yarışmalarının sonuçları Dr. Çiğdem Mollaibrahimoğlu, Avcı Ufuk Yılmaz ve Reşit Şafak Gedik tarafından açıklandı. Dr. Öğretim Üyesi Can Güldüren, Dr. Öğretim Üyesi Yücel Tekin, “21.yy’da Dijital Dönüşüm ve Yeni Eğitim Teknolojileri” başlığı ile sunumlarını gerçekleştirdiler. 


 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL