Haber ve Etkinlikler

İKİ TÜRKİYE BASKETBOL ŞAMPİYONU TAKIMIMIZLA DÜNYA ŞAMPİYONASI YOLUNDAYIZ!

Basketbolda hem genç erkek hem de genç bayan basketbol takımları Türkiye şampiyonu olan Doğa, bir kez daha Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası'nda!

ETİKETLER : basketbol şampiyonası , istanbul şampiyonası , okul sporları , doğa spor başarısı , florya doğa , genç kız basketbol , liseler basketbol , dünya liseler basketbol şamp

Türkiye Liseler Arası Basketbol Şampiyonası'na bu yıl da Doğa damgası vuruldu. Genç kız ve genç erkek kategorilerinde mücadele eden takımlarımız Türkiye finalinden de galip çıktı ve Türkiye Şampiyonu oldular. Her iki takımımız da 27 Nisan - 7 Mayıs tarihlerinde Hırvatistan'da yapılacak olan 2017 Dünya Liseler Basketbol Şampiyonasında ülkemizi ve okulumuzu temsil edecek. 


Türkiye Liseler Basketbol Şampiyonası genç erkekler finalinde Bandırma Haydar Çavuş Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ni sini 84-69 yenen Bahçelievler Kampüsü takımımız Türkiye Şampiyonu oldu. Genç bayan kategorisinde ise Florya Kampüsü Anadolu Lisesi takımımız güçlü rakibi Oğuzkaan Koleji'ni 64-48 yenerek kupayı bir kez daha Doğa'ya getirdiler. Samsun'da gerçekleştirilen final karşılaşmalarında her iki takımımız da maç sonrası büyük sevinç yaşadı. 

Zorlu finallerin ardından Doğa Okulları Spor Koordinatörü Tunç Dağal, Doğa'nın son üç yılda hem kızlar hem erkeklerde Türkiye şampiyonluğunu kimseye bırakmadığını, erkeklerde ise son dünya şampiyonun yine Doğa olduğunu hatırlatarak ülkemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceklerini belirtti. Spor Bölüm Başkanı Emin Serkan Ulusoy da bu seneki dünya şampiyonasına rekor sayıda katılım olduğunu belirterek en iyi şekilde hazırlanarak ülkemize ve okulumuza bu onuru bir kez daha yaşatmak istediklerini ifade etti.


Takımlarımız 27 Nisan - 7 Mayıs tarihleri arasında Hırvatistan'da gerçekleşecek olan Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası'nda ülkemizi ve okulumuzu temsil edecekler. Her iki takımımızı da İstanbul ve Türkiye şampiyonluklarını kutluyor, Dünya şampiyonasında başarılar diliyoruz.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL