Haber ve Etkinlikler

İSTANBUL ANADOLU YAKASI KAMPÜSLERİ GELENEKSEL DOĞA KARİYER GÜNLERİ'NDE BULUŞTU

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü, öğrencilerimizin kariyer gelişimlerini destekleyen, üniversite ve bölüm hedeflerini belirlemelerine ve onları yakından tanımalarına destek olan 4. Kariyer Günleri’nde öğrencilerle üniversiteleri ve akademisyenleri buluşturdu.

ETİKETLER : t-mba eğitimi , kariyer günleri , üniversite tanıtımları , doğa koleji kariyer günleri , doğa anadolu lisesi rehberlik , lise rehberlik , lisede kariyer

"4. Doğa Kariyer Günleri’’nin ilki  bu yıl İstanbul Anadolu Yakası'ndaki 12 kampüsten 900 öğrencinin katılımıyla 11-12 Aralık tarihlerinde Kurtköy kampüsünde geçekleştirildi. Alanında uzman çok değerli akademisyenler ile öğrencilerimizi buluşturduğumuz bu organizasyonda TV Programcısı ve gazete yazarı Sait Gürsoy ile eğitimci Servet Gülsün Şirin açılış konferanslarında öğrencilere seslendi. 

11 Aralık’ta sayısal alanında tıp, diş hekimliği, beslenme ve diyetetik, mimarlık, endüstri mühendisliği, pilotaj, moleküler biyoloji ve genetik, mekatronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, nanoteknoloji mühendisliği ve mühendislik; 12 Aralık’ta ise eşit ağırlık alanında hukuk, psikoloji, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iç mimarlık ve çevre tasarımı, iletişim bilimleri, ekonomi ve finans, uluslararası ticaret ve işletmecilik gibi pek çok farklı ve zengin kariyer odasında öğrencilerimiz ilgi ve yeteneklerine göre yöneldikleri bölümler, bölümlerin geleceği ve iş olanakları hakkında bilgi aldı. 

Konferans sunumu ve kariyer odalarında gerçekleşen programların yanı sıra öğrencilerimiz 16 üniversitenin katılımıyla açılan stand alanını gezerek üniversiteleri ve kampüs olanaklarını yakından tanıma fırsatı buldular. 11. ve 12. Sınıf öğrencilerimizin sınava hazırlık motivasyonlarına artıran ve gelecek hedefleri hakkında farkındalıklarını güçlendiren Kariyer Günleri'nin Avrupa Yakası ayağı , 18-19 Aralık’ta Doğa Koleji Avcılar Kampüsü'nde gerçekleşecek.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL