Haber ve Etkinlikler

İTÜ ETA VAKFI DOĞA KOLEJİ FEN-TEK LİSELERİNDE DÜNYA VATANDAŞLARI YETİŞİYOR

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri Pearson Edexcel International GCSE programı ile dünya vatandaşı olarak yetişiyor.

ETİKETLER : fen ve teknoloji lisesi , doğa koleji lise eğitimi , itü eta vakfı liseleri , pearson edexcel , citizenship , ekonomik kalkınma , siyaset ve yönetim , toplum bilimi

Fen ve Teknoloji Liseleri hazırlık ve 9. sınıfta yoğun dil programı ile ileri düzeyde yabacı dil becerisi edinen 10. sınıf öğrencilerimiz 2 yıl sürecek Pearson Edexcel GCSE Global Citizenship - "Küresel Vatandaşlık" programına başlıyor.


İngilizce bölümü tarafından Pearson iş birliği ile geliştirilen uluslararası tanınırlığı olan Global Citizenship eğitimi ile İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji dünyayı anlayan, değerini bilen ve onu daha iyiye götürmek için ortaklaşa çalışabilecek dünya vatandaşları yetiştirmeyi hedefliyor.


Ekonomik Kalkınma ve Çevre, Siyaset ve Yönetim, Kültür ve Toplum ve Teknoloji temalarının ele alındığı ve aktif sosyal sorumluluk proje çalışmalarından oluşan 10. ve 11. sınıf Global Citizenship programı eğitim içerikleri ile öğrencilerin evrensel konularda çeşitli ve çok yönlü bakış açıları geliştirmeleri hedefleniyor. Öğrenciler 2 yıllık eğitimin sonunda uygulanacak sınava yönlendirilerek uluslararası tanınırlığı olan Pearson Edexcel Global Citizenship sertifikası edinmeleri amaçlanıyor.  


Öğrencilerimiz programın 2. yılında birey ve toplum olarak “Nasıl daha iyi olunur?”u düşünerek, kendilerini ve toplumu daha iyi olma yönünde geliştirmek için Sosyal Sorumluluk Projesi tasarlayarak insanlara ve topluma fayda sağlayacak proje ve çalışmalar yürüterek topluma ve dünyaya üye olmanın getirdiği hak ve toplumsal sorumluluklara sahip aktif dünya vatandaşları olacaklar. 


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL