Haber ve Etkinlikler

İZMİR'DE MUHTEŞEM "MÜZİK GECESİ"

Birinci yılını başarıyla tamamlayan İzmir Mavişehir 2 Bilim Okulu'ndan muhteşem Müzik Gecesi...

ETİKETLER : müzik gecesi , mavişehir 2 bilim doğa , Gülay Sarbay , Sevcan Çelik , Şenay Topcu , Aziz Kıvanç Barlas , Volkan Tüfek , Melih Topaloğlu , İzmir Çocuk Senfoni Ork

2 Haziran Salı gecesi, İzmir Mavişehir 2 Bilim Doğa açıldığı ilk yılın sonunda önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Okulumuz müzik bölümünden; koro öğretmenimiz Şenay Topcu, blok flüt öğretmenimiz Sevcan Çelik ve keman öğretmenimiz Gülay Sarbay'ın katkılarıyla düzenlenen gecede 160 öğrencilik koromuz muhteşem bir konser gerçekleştirildi.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından ilk olarak 70 kişilik ortaokul korosu ve 40 kişilik ilkokul 4. sınıflar korosu, yarattıkları büyülü tınılarla çok sesli türkü, marş ve şarkılar seslendirdiler. Eserleri Şenay Topcu ile bir dönem boyunca çalışan korolar, yine Şenay Topcu'nun piyano eşliğinde ve Sevcan Çelik'in yönetiminde performanslarını sunmalarının ardından izleyen velilerin büyük alkış ve coşkusuyla karşılaştı.


Okulumuzda eğitim gören; piyano, gitar, keman gibi enstrümanlarda becerilerini geliştirmiş birçok öğrencimiz yine zaman zaman solo olarak sahne aldı ve performanslarını sergiledi.


Programın devamında öğretmenimiz Sevcan Çelik ile çalışan çok sesli blok flüt orkestrası, Sevcan Çelik yönetiminde ve Gülay Sarbay'ın piyano eşliğinde popüler ve caz parçalarından da örnekler içeren güzel bir repertuar ile performanslarını sundular. Orkestramız blok flütün aslında güzel tınılar da yayabildiğini ve çok sesli müzikte ne kadar kullanışlı bir çalgı olduğunu bir kez daha kanıtladı.


Son olarak, İzmir Çocuk Senfoni Orkestrası, aralarında velilerimizin de bulunduğu İzmir Devlet Opera ve Bale Orkestrasından gelen sanatçılarımızın katılımıyla performanslarını sergilediler. Orkestranın performansının ardından tüm korolar sahneye çıkarak Çocuk Senfoni Orkestrasının eşliğinde Doğa Marşı söylendi. Oluşan büyülü atmosfer, tüm okulumuz öğretmenlerinin, velilerimizin ve izleyenlerin hafızalarında silinmemek üzere yer etti.


Gecenin sonunda katılımlarından dolayı ilkokul müdürümüz Aziz Kıvanç Barlas, ortaokul müdürümüz Volkan Tüfek ve ilkokul müdür yardımcımız Melih Topaloğlu, katılım ve destekleriyle bizi ve orkestramızı yalnız bırakmayan İzmir Devlet Opera ve Bale Orkestrası sanatçılarına teşekkür çiçeklerini sundular.

Bu başarılı performanstan dolayı tüm öğrencilerimizi kutlar ve başarılarının devamını dileriz.DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL