Haber ve Etkinlikler

KALKINMA BAKANI LÜTFİ ELVAN İLE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NABİ AVCI, SATRANÇ ŞAMPİYONU ÖĞRENCİMİZİ KABUL ETTİ

Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan ve Kültür ve Turizm Bakanımız Nabi Avcı, satrançta Avrupa 2.'si olan öğrencimiz Ekin Barış Özenir'i Mersin'de kabul etti.

ETİKETLER : ekin barış özener , satranç başarısı , doğa okulları satranç eğitimi , avrupa satranç şampiyonası , gülkız tülay , lütfi elvan , nabi avcı , doğa başarı

Mersin Valisi Özdemir Çakacak ve Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın ile Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay’ın da hazır bulunduğu kabulde, Bakan Elvan ve Avcı, Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası 12 yaş erkekler kategorisi Avrupa ikincisi olan CM Ekin Barış Özenir'i kabul etti. Kalkınma Bakanı Elvan ve Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, gençlerin başarılarıyla gurur duyduklarını belirterek sporcumuzu tebrik ettiler. 

    
Bakan Elvan: “Satranç, Gençlerin Muhakeme Yeteneğini Geliştiriyor”

Bakan Lütfi Elvan, Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası'nda ülkemize gümüş madalya kazandıran sporcumuza Ipad hediye etti. Satranç sporunun yararlarından söz eden Elvan, "Satranç sporu, yöntem içinde düşünme pratiği kazandırarak, gençlerimizin muhakeme yeteneğinin gelişimine katkı sağlamaktadır" dedi ve sözlerine "Sosyal olsun, iktisadi ve teknolojik olsun, tüm konularda kalkınmanın gereği, düşünce yapısı güçlü bireyler yetiştirmekten geçer" diye konuştu.

Ziyarette Doğa Okulları Mersin Kampüsü İlkokul Müdürü İbrahim Belci, Doğa Okulları satranç antrenörü Metin Alper ve öğrencimiz Ekin Barış Özenir, Bakanlara Doğa Okullarının simgesi olan Doğa ağacını hediye etti.


Doğa Okulları Satranç Bölüm Başkanı Beyhan Somalı, Ekin Barış Özenir’in Doğa Okulları’na 8 yaşından bu yana bu gururu yaşattığını belirterek, “Ekim ayında Batum’da yapılacak Dünya Yaş Grupları Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek ve inşallah başarılarına bir yenisini daha ekleyecek' diyerek başarılarının devamını diledi. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL