Haber ve Etkinlikler

KÜRESEL KOD YAZMA HAREKETİ HOUR OF CODE, ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİMİZİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ!

Doğa Okulları, Kodlama Haftası kapsamında düzenlediği “Hour of Code” etkinliğini 5-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirdi.

ETİKETLER : hour of code , bilişim teknolojileri , ortaokulda yazılım , kodlama dersi , teknoloji , bilişim , bilim , code.org

180’den fazla ülkede gerçekleştirilen ve bugüne kadar milyonlarca öğrenciye ulaşan Kodlama Saati (Hour of Code) etkinliği, kodlamanın hayatımızın bir parçası olduğunu ve her alanda kullandığımızı gösteren, tüm dünyada hayata geçirilen küresel bir harekettir.

Kodlama Saati (Hour of Code) etkinliğinde, öğrenciler Unplugged kodlamalarla algoritma mantığını günlük hayattan örneklerle, oyunlarla, takım çalışmalarıyla deneyimlemenin yanı sıra, Vr gözlüklerle arttırılmış gerçeklik ortamında kodlama yaptılar. Etkinliğin sonunda her öğrenciye 3D Printerdan alınan madalya ve code.org sitesinden alınan sertifikalar verildi.

Sadece öğrenciler değil, Doğa Okulları öğretmenleri ve velileri de bu çalışmaya dahil olarak kodlama yaptılar. Alanında uzman kişilerin verdiği seminerler sonunda kodlama etkinliğine katılan eğitim kadrosuna da katılım sertifikaları verildi. DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL