Haber ve Etkinlikler

MOV-UP PROJESİ İLE ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİNİ ULUSLARARASI PLATFORMA TAŞIYORUZ

Doğa Koleji “Erken Çocukluk Döneminde Yaşam İçin Sürdürülebilir Motivasyon ve Değerler Modeli Oluşturma” (MOV-UP) projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında 18-19 Ekim 2019 tarihlerinde “Erken Çocukluk Eğitiminde Politikalar, Uygulamalar ve Yeterlilikler Konferansı” düzenlenecek.

ETİKETLER : mov-up , erken çocukluk eğitimi , ab projeleri , ali rıza lüle

Doğa KolejiErken Çocukluk Döneminde Yaşam İçin Sürdürülebilir Motivasyon ve Değerler Modeli Oluşturma” (MOV-UP) projesini hayata geçirdi.  Proje kapsamında 18-19 Ekim 2019 tarihlerinde “Erken Çocukluk Eğitiminde Politikalar, Uygulamalar ve Yeterlilikler Konferansı” düzenlenecek. Doğa Koleji tarafından, 18-19 Ekim 2019 tarihlerinde “Erken Çocukluk Eğitiminde Politikalar, Uygulamalar ve Yeterlilikler Konferansı” düzenlenecek. İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü’nde, 6 ülkeden 7 proje ortağıyla birlikte gerçekleştirilecek konferansta, öğretmenlerin mesleki gelişiminin sürdürülebilirliğini sağlayan uygulamalar anlatılacak. Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “MOV-UP Konferansı; erken çocukluk döneminde politikalar, yenilikler ve iyi uygulamaları merak eden, paylaşımlarını uluslararası platformda yapmak isteyen herkese açık olacak” dedi.


Proje kapsamında 18-19 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü’nde “Erken Çocukluk Eğitiminde Politikalar, Uygulamalar ve Yeterlilikler Konferansı”nda; erken çocukluk eğitiminde kapsayıcı politikalar, olumlu ve destekleyici ortamlar; erken çocukluk döneminde sosyal ve duygusal öğrenme, değerler eğitimi ve çocuk bakış açısıyla gelişim konuları ele alınacak. Ayrıca, erken çocukluk döneminde yaratıcılığın geliştirilmesi için öğrenme sonuçları değerlendirilirken, erken çocukluk eğitimi pedagojik uzmanlarının profesyonel gelişimi de dikkat çeken başlıklar arasında yer alacak.


Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Öğrencilerimizin sosyal becerilerinin gelişmesi için, öğrenmede motivasyon ve tutumları kapsayan uygulamaları yenilikçi eğitim modellerimizle bir araya getiriyoruz. İyi uygulamalar ortaya koyabilmek için, öğretmenlerin mesleki gelişimine katkı sağlayacak bir öğretmen eğitim kursu oluşturacağız” şeklinde konuştu.


6 Ülkeden 7 Kurumun İş Birliğiyle Gerçekleşecek


MOV-UP proje ortakları; başta Doğa Koleji olmak üzere; Bulgaristan Nadezda Bölge Koordinatörlüğü ve Kültürlerarası İşbirliği Vakfı (ICF), Yunanistan Girit Üniversitesi, İtalya Carlo Collodi Ulusal Vakfı, Malta Üniversitesi, Litvanya Panevezio Bölgesi Eğitim Merkezi oldu. Konferansın ev sahipliğini ise İstanbul Şehir Üniversitesi yapacak.

Uluslararası Platformlardan Katılım


Bulgaristan, İtalya, Malta, Litvanya ve Yunanistan iş birliğiyle düzenlenen MOV-UP Konferansı’na; ABD George Mason Üniversitesi Psikoloji Bölümü Prof. Dr. Susanne A. Denham, Malta Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okulöncesi ve İlköğretim Anabilim Dalı Prof. Dr. Valerie Sollars, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Okulöncesi Eğitimi Anabilim Dalı Prof. Dr. Fatma Alisinanoğlu ve Malta Üniversitesi Psikoloji Bölümü Prof. Dr. Carmel Cefai konuşmacı olarak katılacak. Konferansta sunumlar Türkçe ve İngilizce yapılacak.


MOV-UP Konferansı, erken çocukluk döneminde politikalar, yenilikler ve iyi uygulamaları merak eden, kendi paylaşımlarını uluslararası platformda yapmak isteyen herkese açık olacak.


MOV-UP Konferansı hakkında detaylı bilgiye conference.movup-project.eu adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL