Haber ve Etkinlikler

MURAT DALKILIÇ KONSERİYLE DOĞA KOLEJİ SANAT ve EKOLOJİ FESTİVALİ COŞKUSU DOYASIYA YAŞANDI

Doğa Kolejinin gelenekselleşen “Sanat ve Ekoloji Festivali’ bu yıl da Beykoz kampüsünde yüksek katılımla gerçekleşti. 3000 kişinin katıldığı festivalde Murat Dalkılıç, şarkılarıyla festival coşkusunu ikiye katladı.

ETİKETLER : ekoloji festivali , doğa festivali , sanat festivali , murat dalkılıç konseri , uçurtma şenliği , doğa yürüyüşü , ekoloji dersi , tohum festivali , böcek gözlem , doğa

Her yıl Doğa öğrencilerine ve velilerine sanat, müzik, spor ve doğayla iç içe bir açıkhava şöleni sunan Doğa Koleji Sanat ve Ekoloji Festivali 12 Mayıs'ta Beykoz kampüsünün muhteşem doğasında gerçekleşti. 3000'den fazla kişinin katıldığı festivalde sahne alan başarılı müzisyen Murat Dalkılıç şarkılarıyla izleyenlere unutulmaz bir gün yaşattı.


Hem yaza merhaba diyebilmek, hem doğada bir gün geçirerek tabiatı korumayı davranış haline getirebilmek için düzenlenen festivalde birbirinden renkli etkinlikler ve heyecanlı yarışmalar düzenlendi. Doğa eğitiminin en kısa tarifi olan “doğanın dilinin öğrenilmesi” felsefesi ile düzenlenen Doğa Koleji Sanat ve Ekoloji Festivali’nde veliler ve öğrenciler, doğanın içerisinde sanat ve doğa ile dolu bir gün geçirdi. Doğanın ve güzel havanın ev sahipliğini yaptığı festival, doğal sanat atölyeleri, ekoloji ve doğa etkinlikleri, katılımcıların kıyasıya yarışabileceği spor oyunları, müzik, dans ve finaldeki Murat Dalkılıç konseri ile misafirlere unutulmaz bir gün yaşattı.

 Geleneksel Sanat ve Ekoloji Festivali’nde çocuklar ve veliler arasında süpriz yarışmalar düzenlenirken, sanat ve bilim atölyelerinde de kısa eğitim imkanları sunuldu. Ekoloji atölyesinde bitkileri yakından gözlemleyen davetliler, doğanın tadını doyasıya çıkarırken, Doğa Sanat Atölyeleri, Ekoloji ve Doğa Etkinlikleri, uçurtma şenliği, kıyasıya mücadelenin yaşandığı çuval yarışı ve çöp toplama yarışması düzenlendi. Festivalde bando takımı ise miniklerin ilgi odağı oldu. İnek kostümlü bandocular, tüm doğayı şarkılar eşliğinde gezerken minikler de onlara eşlik etti. Hem büyükler hem küçükler gönüllerince eğlendi. İstanbul'un dört bir yanındaki Doğa Kampüslerinden gelen müzik, dans, halk oyunları ve zumba ekipleri ise Doğa Ailesi'ni adeta sahneye çekti.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle; “Amacımız, Beykoz Doğa Kolejinin eşsiz doğasında eğitim süresi kısa dahi olsa katılımcılarımızın dünya görüşlerinde köklü değişiklikler meydana getirip, kendi etrafının farkına varmaya teşvik ederek, doğaya karşı hayret, merak ve takdir uyandırmaktır.  Ailelere, doğa ile iç içe güzel bir gün yaşatmaktır” dedi.  Çocuklar ve aileleri ise,  Doğa Koleji’nin gerçekleştirdiği bu organizasyon ile doğaya dokunabildikleri için mutlu olduklarını belirtti.

Murat Dalkılıç ile Festival Coşkusu İkiye Katlandı

Birçok etkinliğe ev sahipliği yapan festival coşkusu Murat Dalkılıç konseri ile ikiye katlandı. Doğa’nın içinde bir gün geçiren festival katılımcıları, Dalkılıç konseri ile keyifli saatler geçirdi. Doğaseverler için en güzel şarkılarını seslendiren Murat Dalkılıç’ın müzik ziyafeti, izleyenlerin coşkusu ile birleşince, Doğa Kolejli öğrenciler ve aileler unutulmaz bir gün yaşadı. Beykoz kampüsüne hayran kalan Murat Dalkılıç, Sanat ve Ekoloji Festivali için Doğa’da olmaktan mutlu olduğunu belirterek, doğayı korumanın tüm canlılar için önemli olduğunu söyledi ve Doğa Kolejine bu güzel gün için teşekkür etti.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL