Haber ve Etkinlikler

ÖĞRENCİLERİMİZ, 13. TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ FİNAL YARIŞMASINDAN DA YENİ BAŞARILARLA DÖNDÜ

Doğa Koleji öğrencileri TÜBİTAK Final Sergisi'nden ödüllerle döndü.

ETİKETLER : tübitak projeleri , bölge sergisi , tübitak 2019 ödülleri , doğa koleji başarı

Bu yıl 22-26 Nisan 2019 tarihinde Elazığ’da gerçekleşen 13. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Sergisi’nde öğrencilerimiz 2 farklı kampüsten yazılım ve teknolojik tasarım alanında yarıştı.

Final sergisine katılan İzmir Bornova Kampüsü Ortaokul öğrencilerinden Ayşegül Çelik’in teknolojik tasarım alanından “Trasap İle Güvenli Otoyollar” projesi ve İzmir Mavişehir 2 Kampüsü öğrencilerinden Bora Karayel’in teknolojik tasarım alanından “Engelleme! Engelli Otopark Alanlarına Diğer Araçların Parketmesinin Önlenmesi" projesi bölge sergisinde davet edilmiş ve büyük finalde yarışmaya hak kazanmıştı. 

Türkiye finalinde Ayşegül Çelik ve proje danışmanı Fen Bilimleri Öğretmeni Şahin Ala teknolojik tasarım alanından ikincilik ödülüne, Bora Karayel ve proje danışmanı Fen Bilimleri Öğretmeni Neslihan Ekenoğlu ise yine teknolojik tasarım alanından üçüncülük ödülüne layık görüldü. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi üstün performanslarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


TÜBİTAK ortaokul bölge sergisine davet edilen tüm projeler için tıklayınız...DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL