Haber ve Etkinlikler

ÖĞRENCİLERİMİZ PARİS - VENLO EĞİTİM PROGRAMI'NDA

Doğa öğrencileri kültür ve sanatın başkenti olan Avrupanın gözde kentlerinden; Paris, Brüksel, Venlo ve Amsterdam’ı ziyaret etti.

ETİKETLER : paris , venlo , en güzel lale , lale yarışması , yurtdışı eğitim programı

Yıllarca İstanbul'u süsleyen bu özel lale 19. yüzyıl ile birlikte kayboldu. İnce yapraklı narin laleler görülmez oldu. Başlatılan genetik çalışmaların ardından, İstanbul Lalesi yeniden yaşama döndürülüyor. İstanbul yıllar sonra yeniden kendine has bu zarif bitkiyle süslenecek. Çünkü "En güzel lale İstanbul'da yetişir..."


Osmanlı’dan Hollanda’ya lalenin yolculuğu..

İstanbul’da doğup dünyaya açılan lale çiçeğinin hikayesini yerinde Hollanda’da dinleme fırsatı bulan öğrenciler, Hollanda’nın bitki ve çiçekçilik ihracatlarında dünya birincisi, doğa mirasına sahip çıkan yeşiller içerisindeki ülkede tarihi kimliklerinin etkilerini yakından yaşama fırsatı buldular. 


12 milyonluk nüfusa sahip olan moda şehri Paris’te Eiffel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi, Champs-Élysées Caddesi, Zafer Takı, Seine Nehri, Disneyland, Concorde Meydanı gibi bir çok tarihi yerleri gezerek kültürler arası geçişte tarihi geçmişlerini öğrendiler. Paris’ten Amsterdam’a uzanan yolculukta şehirlerin dokuları, tarımsal ve hayvansal üretimin ileri uygarlık seviyesinde nasıl işlendiğini  ve bu geçişlerin ekonomiye katkısını gözlemlediler. 


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL