Haber ve Etkinlikler

ÖĞRENCİLERİMİZ SÖMESTiRLERİNİ MESLEKİ GÖZLEM İLE DEĞERLENDİRDİ

t-MBA eğitim modelinin önemli modüllerinden birisi olan Mesleki Gözlem ile öğrencilerimiz yarı yıl tatilini değerlendirerek ilgi duydukları gelecekteki mesleklerini yerinde gözlemlediler.

ETİKETLER : t-mba eğitimi , lise eğitimi , öğrenci meclisleri , mesleki gözlem , doğa koleji liseleri , kariyer testi , kariyer planlama

Doğa Koleji öğrencileri, 2019-2020 eğitim yılında yarıyıl tatilini Mesleki Gözlem ile değerlendirdiler. Doğa Kariyer Testi ile başlayan Mesleki Gözlem sürecinde öğrencilerimiz belirlenen kariyer eğilimlerine göre seçmeyi planladıkları mesleklerle ilgili bilgi edindiler. Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarında öğrenciler ilgi duydukları mesleği yerinde gözlemleyerek iş yerlerinde kendilerinden sorumlu mentorlarına o mesleğin gereklilikleri ile ilgili merak ettikleri soruları sorup bilgi aldılar.


t-MBA Mesleki Gözlem, öğrencilere gelecekteki meslekleri ile ilgili bilinçli kararlar alma imkanı sunuyor. Kariyer seçiminin bilinçli şekilde planlanması, gençlerin iş yaşamında verimlilik ve motivasyonlarını arttırmada büyük bir öneme sahiptir. Mesleki Gözlem, öğrencilere profesyonel gözlem yapma ve saha deneyimi kazanma fırsatı verir. Doğa Koleji öğrencileri 9. sınıftan 11. sınıfa kadar Mesleki Gözlem uygulamasına katılarak yeteneklerine uygun, doğru mesleği belirlemeye çalışıyorlar. Gözlemledikleri mesleğin kendilerine uygun olduğunu keşfeden öğrencilerimiz geliştirmeleri gereken yetenekleri hakkında bilgi sahibi oluyorlar. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL