Haber ve Etkinlikler

ÖĞRETMENLER 4. YENİ NESİL EĞİTİM KONFERANSI'NDA BULUŞTU...

Doğa Koleji, Vitamin Eğitim ve İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleşen 4. Yeni Nesil Eğitim Konferansı 5 Nisan 2014 tarihinde yüzlerce eğitimcinin katılımıyla gerçekleştirildi.

ETİKETLER : Eğitimde Değişim Hareketi , Yeni Nesil Eğitim Konferansı , Acıbadem 1 Doğa Koleji , Doç. Dr. Nurdan Kalaycı , Doğa Okulu eğitim projeleri

Ezberi bir kenara bırakan, eleştiren, sorgulayan, değerlendiren ve analiz eden yeni nesil bir eğitim anlayışının ülkemizde yaygınlaşmasını amaçlayan platform, değişimin parçası olmayı isteyen tüm öğretmenleri Acıbadem Doğa Koleji’nde buluşturdu.


Doğa Koleji, Vitamin Eğitim ve İstanbul Üniversitesi işbirliği ile oluşan Eğitimde Değişim Hareketi, 20 projenin paylaşıldığı ve 8 atölye çalışmasının yapıldığı Yeni Nesil Eğitim Konferansını, yüzlerce öğretmenin katılımı ile bu yıl 4. kez gerçekleştirdi. Vitamin Öğretmen websitesinden tüm Türkiye’deki öğretmenlere konferansı canlı yayınlayarak Eğitimde Değişim Hareketi bir ilke imza attı.


Konferansın açılış konuşmasını fikirleri ve uygulamaları ile eğitimcilere ilham veren, Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Nurdan Kalaycı yaptı. Ülkemizdeki eğitim anlayışının geliştirilmesine yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken Nurdan Kalaycı, “Değişimin Doğasından, Doğanın Değişimine Bir Serüven” başlıklı konuşmasında eğitim – değişim - hareket ilişkisini ele aldı ve deneyimlerini eğitimcilerle paylaştı.


Yüzlerce proje arasından seçilen yaratıcı projeleri ile konferansa katılan öğretmenler, kalıplara ve geleneksel eğitim ortamlarına bağlı kalmadan, hayallerini sınırlandırmadan hazırladıkları projeleri meslektaşları ile paylaşabilme ve yeni nesil bir eğitim anlayışı adına kendilerini ifade edebilme şansını yakaladılar. Alanında uzman eğitimcilerin ve akademisyenlerin düzenlediği atölye çalışmaları ile seçkin eğitsel uygulamalar öğretmenlerle paylaşıldı. Konferansa katılan eğitimcilere teşekkür ederiz.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL