Haber ve Etkinlikler

ONLINE VELİ SEMİNERLERİ 29-30 NİSAN'DA GERÇEKLEŞEN 2 CANLI YAYINLA VELİLERLE BULUŞTU

Doğa Koleji Veli Seminerleri bu yıl canlı yayınlarla evlerimizde. 29 ve 30 Nisan'da gerçekleşen yayınlarımızda Doğa Koleji Rehberlik Zümresi ve Doç. Dr. Coşkun Küçüktepe, farklı konu başlıklarında velilerimize önerilerde bulundu ve soruları yanıtladı.

ETİKETLER : online veli semineri , canlı seminer , canlı yayın , lgs kılavuzu , evde lgs hazırlık programı , uzaktan eğitim , doç. dr. coşkun küçüktepe , evde kaliteli zaman , koro

İTÜ ETA Vakfı bünyesindeki Doğa Kolejinde eğitim ve gelişim sorumluluğumuzu sadece öğrencilerimizle sınırlı tutmuyor, zorlu süreçlerde velilerimizi de destekliyoruz. Her yıl kampüslerimizde düzenlenen, akademisyenlerin ve uzmanların katılımıyla gerçekleşen Veli Seminerleri, bu yıl canlı yayınlarla evlere konuk oluyor. Yayınlar Doğa Kolejinin kurumsal YouTube, Facebook ve web sitesinden izlenebiliyor.

Doğa Koleji Rehberlik Zümresi - LGS Heyecanı ve Evde Hazırlık Süreci

29 Nisan Çarşamba saat 17.00'de gerçekleşen ilk Online Veli Semineri'nde, Ortaokul Rehberlik Bölüm Başkanı Gülşen Aslan, Kadıköy Kampüsü Rehber Öğretmeni Meriç Çiçek ve Kurtköy Kampüsü Rehber Öğretmeni Ayça Akbaba "LGS Heyecanı ve Evde Hazırlık Süreci" konulu canlı yayında LGS kılavuzunu ve LGS takvimini paylaşarak evde geçirilen bu süreçte sınava hazırlanan öğrencilerin psikolojisi ve ebeveynlerin öğrencilere yaklaşımları hakkında bilgiler verdi. Süreçte yapılması gereken işlemler, sınav takvimi, sınav kapsamı, kontenjan değişiklikleri, sınav öncesi, sınav sırası, sınav sonrası yapılması gerekenler ve sınava hazırlanan öğrencinin psikolojisini anlayarak doğru ebeveyn tutumunu sergileyebilmek canlı yayının konu başlıklarından bazıları... 8. sınıf öğrenci velileri için düzenlenen seminerde ebeveynlerden gelen sorular da yanıtlandı. 

Yayının tamamını izlemek için tıklayınız... Doç. Dr. Coşkun Küçüktepe -Uzaktan Eğitim Sürecinde Çocuğumuzu Desteklemek

30 Nisan Çarşamba saat 17.00'de geçekleşen canlı yayında ise Doğa Koleji Akademik Danışmanı Doç. Dr. Coşkun Küçüktepe “Uzaktan Eğitimde Sürecinde Çocuğumuzu Desteklemek” konusunda ilkokul ve ortaokul velilerimizle buluştu. Doğa Koleji Türkçe Bölüm Başkanımız Dr. Çiğdem Mollaibrahimoğlu moderatörlüğünde gerçekleşen buluşmada "Ebeveyn olarak evde korona sürecini nasıl yönetmeliyiz?", "Uzaktan eğitim nedir?", özellikleri, dünyadaki uygulamalar, avantajları ve dezavantajları, uzaktan eğitim sürecinde etkili ebeveyn davranışları, evde kaliteli zaman geçirme ve krizi pedagojik fırsata çevirme konuları detaylıca konuşularak velilerimizden gelen sorular yanıtlandı. 

Yayının tamamını izlemek için tıklayınız... DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL