Haber ve Etkinlikler

REHBERLİK, ÇOCUKLAR KADAR AİLELERE DE GEREKLİ

Çocukları için başarılı, sağlıklı ve mutlu bir gelecek hayali kuran her ailenin; çocuklarını sadece akademik olarak değil, duygusal olarak da desteklemesi büyük önem taşıyor. Genel Müdürümüz Ali Rıza Lüle, “Sınav hazırlık süreci, öğrenciler gibi aileleri için de stres ve kaygıyı beraberinde getirebilir. Öğretmen, veli ve öğrenci arasında sağlıklı ve doğru iletişim köprüleri kurulmalı; ailelere de rehberlik edilmelidir” dedi.

ETİKETLER : itü eta vakfı , online değerlendirme sınavı , online akademik değerlendirme sınavı , doğa koleji

Pandemi önlemleri sebebiyle eğitim-öğretim faaliyetleri uzaktan devam ederken, sınavlara hazırlanan öğrencilere ve velilere süreç odaklı değerlendirmeler yapmalarını tavsiye eden Genel Müdürümüz Ali Rıza Lüle, “Deneme sınavlarının en önemli amaçlarından biri konu ve kazanım bazlı değerlendirmeler yapmak ve çalışmak için bir yol haritası sunmaktır. Bu nedenle öğrencilerimiz, sınavlardan sonra hangi konulara çalışacakları ile ilgili bir değerlendirme yaparak sürece odaklanmalıdır.” dedi.


Öğrencilerin başarı grafiğinin birden yükselmesini ve sınavlardan tam puan almalarını beklemenin gerçekçi olmayacağını ifade eden Genel Müdürümüz Lüle, “Başarı, her gün tekrarlanan çabaların toplamıdır. Bu nedenle öğrencilerimizin başarı grafiğinin belirli bir süreç içinde yükselmesini ve başarı basamaklarını birer birer çıkmasını beklemek daha gerçekçi bir yaklaşım olacaktır. Başarı için baskı oluşturmak, sadece sınav stresini arttırır. Bu durum, var olan seviyeyi de aşağı çekebilir.” şeklinde konuştu.ONLINE AKADEMİK DEĞERLENDİRME SINAVI YAPILACAK


İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Online 1. Dönem Akademik Değerlendirme Sınavı, 4. sınıflar için 17 Ocak Pazar 2021 tarihinde; 5, 6 ve 7. sınıflar için 16 Ocak Cumartesi 2021 tarihinde; 8, 9, 10 ve 11. Sınıflar için ise 23 Ocak Cumartesi 2021 tarihinde tüm öğrencilerin katılımına açık ve ücretsiz olarak uygulanacak.


BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR


İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Online 1. Dönem Akademik Değerlendirme Sınavımıza katılan öğrenciler, hem Türkiye geneli bir sıralama elde ederek kendilerini değerlendirme şansı yakalayacak; hem de 2020-2021 akademik yılının birinci dönemine ilişkin konu ve kazanım bazlı akademik geribildirim alacaklar.


4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, ve 11. sınıfların sınav kapsamı akademik yılın birinci dönemindeki konu ve kazanımları kapsayacak. Sınava katılım için Doğa Koleji öğrencilerinin herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek bulunmazken, kurum dışından sınava katılmak isteyen öğrenciler Doğa Kolejinin kurumsal web sayfası dogakoleji.k12.tr adresinden başvurularını yapabilecek.


Kayıtlar kontenjanlarla sınırlı, ücretsiz ve Türkiye genelindeki tüm 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılımına açık olacak. Sınava kayıt ve bilgi almak için basvuru.dogakoleji.k12.tr adresi ziyaret edilebilecek.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL