Haber ve Etkinlikler

RESFEBE OYNAMAYA VAR MISIN?

Akıl Oyunlarının, matematiğin en eğlenceli yüzlerinden biri olduğunun farkında olan bizler, bunun bilinciyle ve resfebe çalışmamızı tanıtmak amacıyla Ulusal Matematik Eğlendirir-Resfebe Yarışmasını düzenliyoruz!

ETİKETLER : resfebe , kelime , sözcük öbekleri , akıl oyunları , resfebe yarışması , eğlenceli matematik

Resfebe bir kelimenin farklı kelimeler, sözcük öbekleri ya da resimlerle anlatılması üzerine tasarlanmış bir oyundur. Resfebe; anlatımında kullanılan resimlerin, harf ya da kelimelerin, duruş yönünden biçimine, yazı karakterine kadar her durumun değerlendirilmesi ve düşünülmesi gereken bir oyundur.Çözüm aşamasında zihinsel gelişime katkısının yanı sıra resfebe üretiminin de zihinsel gelişime katkısı büyüktür.


Akıl Oyunlarının, matematiğin en eğlenceli yüzlerinden biri olduğunun farkında olan bizler, bunun bilinciyle ve resfebe çalışmamızı tanıtmak amacıyla Ulusal Matematik Eğlendirir-Resfebe Yarışmasını düzenliyoruz.


Başvuru için tıklayınız...


Matematik Eğlendirir-Resfebe Yarışması 26 Ocak-13 Mart 2015 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek olan ulusal bir yarışma. Yarışma birbirinden bağımsız iki kategoriden oluşuyor. Katılımcı sadece bir kategoride yarışmayı tercih edebilirken, iki kategoride de yarışabiliyor.


1.kategorinin içeriğini çözülmeyi bekleyen 30 resfebe sorusu oluşturuyor.Bu kategoride katılımcılar,sistemde karşılaşacakları 30 resfebenin ne anlama geldiğini ekranda verilen cevap bölümüne büyük harflerle girmeli.Bu bölümün süre sınırlaması mevcut ve bu sınırlama 30 dakika...

2. kategorinin içeriğini ise katılımcıların kendi hazırlayacakları resfebe çalışmaları oluşturuyor.Katılımcılar konu sınırlaması olmaksızın hazırlayacakları resfebelerin fotoğrafını çekerek,yarışma süresi içinde sisteme yüklemeliler.Değerlendirme aşamasının sağlıklı yapılabilmesi için gönderilen çalışmanın fotoğraf kalitesi yüksek olmalı.Hazırlanan resfebenin cevabı ve katılımcının isim ve soyadı mutlaka fotoğrafın sağ alt köşesinde yer almalı.Değerlendirme çalışmanın özgünlüğü,düşündürücülüğü ve yaratıcılığı göz önünde bulundurularak değerlendirilecektir.


Yarışma sonuçları Nisan ayının ilk haftasında www.dogakoleji.k12.tr adresinden duyurulacaktır.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL