Haber ve Etkinlikler

ROBOTİK TAKIMIMIZ ROBOFURIES -2, WRO TURNUVASI'DA KAZANDIĞI DERECE İLE ÇİN YOLCUSU!

26 Mayıs tarihinde Fuarİzmir'de gerçekleştirilen ve Doğa Kolejinin 9 takım ile katılım gösterdiği WRO Turnuvası’ndan dünya finallerine giden Çin biletleri ile ayrıldık!

ETİKETLER : wro , dünya robot olimpiyatları , sürdürülebilir tarım , doğatech , kodlama eğitimi , proje başarısı

Doğa Koleji lise öğrencilerimiz kodlama projeleri ile uluslararası bir proje ödülü daha kazandılar. Fen ve Teknoloji liseleri öğrencilerimizin de dahil olduğu ve Doğa liselerinden toplam 9 kodlama takımının yarıştığı WRO 4. Türkiye Turnuvası Açık Gençler kategorisinde ikincilik ödülü alan Robofuries 2 takımımız, kasım ayında Çin'de düzenlenecek olan Uluslararası Robot Olimpiyatı'na gitmeye hak kazandı. 


Danışman öğretmenimiz Sema Balkan eşliğinde hazırlanan Acıbadem kampüsü öğrencilerimiz; Mehmet Emir Yurtoğlu, Beyza Kabaca ve Duru Bayındır projelerinde; yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak sürdürülebilir tarım uygulamalarını hayata geçirmeyi ve açlık sorununu çözmeyi hedefliyor. Proje sürdürülebilir enerji kaynaklarıyla insan eli degˆmeden tarım ve tas¸ıma yapabilmeyi de öngörüyor. 


WRO Nedir?

Dünya Robot Olimpiyatlarının (WRO) amacı gençlerin robot ve bilime karşı ilgilerini arttırmaktır. WRO ilkokuldan üniversiteye dünyanın her yerinde tüm öğrencilerin fikir üretme ve problem çözme gibi yeteneklerini “düşündürücü ve eğitici robot turnuvaları ve aktiviteleri” düzenleyerek geliştirir.Bu sezon Türkiye’de Kurallı, Açık ve Futbol kategorisini düzenlenen WRO, gençlerimizin bilim ve teknoloji alanında kendilerini geliştirebilecekleri ve ifade edebilecekleri bir ortam sağlamayı hedeflemektedir.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL