Haber ve Etkinlikler

SAĞLIĞIN RENKLERİ RESİM, KOMPOZİSYON VE YEMEK TARİFİ YARIŞMASI'NDA FİNALİSTLER BELLİ OLDU!

Yemek yarışması finali ve tüm kategorilerin ödül töreni, 4 Haziran’da Beykoz Kampüsü’ndeki açık hava şenliğinde gerçekleşecek.

ETİKETLER : sağlığın renkleri , yemek yarışması , kompozisyon yarışması , resim yarışması , yemek tarifi yarışması , ödüllü yarışma

İlkokuldan liseye yaklaşık 1300 öğrencinin katılım gösterdiği Sağlığın Renkleri Resim, Kompozisyon ve Yemek Tarifi yarışmasında başvurular değerlendirildi, finalistler belli oldu. 3 kategoride gerçekleşen yarışmanın başvuruları; her biri alanında uzman, başarılı isimlerden oluşan jüriler tarafından dikkatle değerlendirildi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışmanın bu seneki kompozisyonları Yalvaç Ural, Defne Ongun Müminoğlu, Behçet Ak, Görkem Yeltan’dan oluşan ünlü yazarlar tarafından değerlendirilirken resim kategorisinde yarışan birbirinden güzel çalışmaları Doğa Okulları Görsel Sanatlar Zümresi değerlendirdi. Yarışmada dereceye giren tariflerin son tadımları ise 4 Haziran'da açık mutfakların kurulacağı Beykoz Kampüsü'nde, ünlü yemek şeflerimiz Elif Korkmazel ve Danilo Zanna tarafından yapılacak.


Organizasyonda ayrıca sağlıklı beslenme üzerine konuşma yapacak olan Sağlıklı Beslenme ve Toplum Sağlığı Uzmanı Sibel Güngör de bulunacak. Dereceye giren öğrencilerin ilan edileceği 4 Haziran’da, kazananlar ödüllerini ünlü yazarların ve ünlü yemek şeflerinin elinden alacaklar. 

*Dereceler 4 Haziran'daki ödül töreninde ilan edilecektir. Sıralama karışık verilmiştir.

RESİM FİNALİSTLERİ KOMPOZİSYON FİNALİSTLERİ
Defne Yılmaz Ertuğrul Nasıl 
Bade Turan Damla Yavuz
Öykü Açıkgöz Deniz Kahraman
Yakup Efe Garuzoğlu Delal Ünal
Mustafa Altın  Nergis Naz Topkaya
İrem Holat Selin Zeliha Kaya
Göksu Karagöz  Paşa Gürcan Aydemir
Melek Hayal Gizem Pehlivan
Lara Akkan Kaan Karaoğlanoğlu
İklim Önder Neva Kartal


ÖĞRENCİLER GRUP ADI YEMEK TARİFİ

İpek Çayıroğlu                         
Elisa Koçak
Selen Şerefhanoğlu 


Yemekçiler Renk Paleti Mezesi

BerilTıraş                                                Öykü Kasabalı                                      Yasemin Sezgin                           
Ayşe Deniz Güney                          
Elif Eroğlu 


Minik Aşçılar Topalak Çorbası

Işıl Nisa Özer                                       Şadan Başak Canatar 


Oran Doğa Köz Patlıcanlı Köfte Sarma

Nisa Altın                                            Salih Berke Altın


İkizler Temel Reis Köftesi

Sudenaz Bayraktar 
Elif Büyüksel 


Küçük Aşçılar Güveçte Kaşar Peynirli Sote

Melek Sudenaz Asal                   
Ceren Durmuş                     
Sena Çeliksu                                        Sema Arıman     


Ragazze Sane Verdure Folli
Berkay Altın                   
Özkan Akpınar
Yeşil Timsahlar Sebzeli Köfte Çanağında Sürpriz Erişte
Taha Özakın                      
İrem Bilgin
Electro Papaya
Bengisu Yetkin             
Yağmur Ceylan
Yıldızların Aşçıları Ispanağın Sandal Sefası
Melisa Sedef Ak               
Buse Erol
Malinki Kişniş Çorbası


İTÜ ETA VAKFI DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL