Haber ve Etkinlikler

SEVGİMİZ KARTOPU GİBİ BÜYÜDÜ! 7000 İHTİYAÇLI ÖĞRENCİYİ BAŞTAN AYAĞI GİYDİRDİK!

Bu yıl 4.sünü gerçekleştirdiğimiz “Bu Kış Beni Sen Giydir” sosyal sorumluluk projesi kapsamında tüm Türkiye kampüslerimizin “Liderlik Akademisi” öğrencileri Türkiye’nin çeşitli illerindeki devlet okulları ile iletişime geçerek 7000 ihtiyaç sahibi öğrenciye kışlık giysi hediye etti.

ETİKETLER : sosyal sorumluluk , yardım kampanyası , t-MBA , öğrenci meclisi , t-mba eğitimi , lise yardım projesi , kıyafet yardımı

Doğa Koleji t-MBA Liderlik Akademisi öğrencileri eğitim hayatını güç şartlarda sürdüren çocuklar için önemli bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirdi. Proje kapsamında, tüm Türkiye kampüslerimizdeki liderlik akademisi öğrencileri projelerinin her aşamasını kendileri yöneterek ihtiyaç sahibi devlet okullarını belirlediler. Ardından öğrencilerin kıyafet bedenlerini tespit ederek projeleri için heyecanla çalışmaya başladılar. Okullara astıkları afişler ve sosyal medya aracılığı ile projelerini Türkiye’nin dört bir yanına duyurdular. Projelerini velilerine, iş insanlarına anlattılar, destek istediler. Öğrencilerin bu anlamlı projelerine duyarsız kalmayan veliler ve sponsor bağlantıları ile proje çığ gibi büyüdü. Kampüslerinde ağırladıkları rol model seminer konuklarına projelerini anlatarak onları da projeye dahil ettiler.

7000 çocuğu baştan ayağı giydirdiler!

Öğrenciler, kendi çabalarıyla kazak, pantolon, mont ve bottan oluşan yeni kıyafetleri satın almak için büyük çaba gösterdi. Doğa Kolejinin tüm kampüslerindeki liderlik akademisinde görev alan görev alan 550 öğrenci, daha sonra tespit ettikleri okulları tek tek ziyaret ederek onları büyük heyecanla bekleyen kardeşleri ile bir araya geldiler. Türkiye’nin her bölgesine giden öğrenciler, topladıkları mont, pantolon, kazak ve bottan oluşan kışlık giysi paketlerini ihtiyaç sahibi çocuklara kendileri teslim etti. 

2 ay süren proje sonunda öğrenciler, aralarında İstanbul, Ankara, Mardin, Aydın, Manisa, Bolu, Konya, Adıyaman ve Diyarbakır’ın da yer aldığı 50 ilde 7000 öğrenciye ulaştı. Liderlik Akademisi bu anlamlı projeleri nedeniyle çeşitli ilçe belediyeleri,  kaymakam ve kamu kurumları tarafından tebrik edildi,  teşekkür belgeleri ve plaket ile onurlandırıldı. 


t-MBA Eğitim Modeli ile duyarlı ve vicdanlı nesiller yetiştiriyoruz!

Doğa Koleji t-MBA eğitim modeli ile öğrencilerinin yaşadığı ülkeye, topluma duyarlı bireyler olarak yetişmesine büyük önem veriyor. Bu amaçla öğrencilerin sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarını teşvik ediyor. Son olarak “Bu Kış Beni Sen Giydir” projesini gerçekleştiren Doğa Koleji öğrencileri, binlerce dar gelirli öğrenci arkadaşına soğuk kış aylarında sıcak bir el uzattı.

“Kış Gelmeden Biz gelelim Sevgimiz Kartopu Olsun”


Projeyi yürüten öğrencilerden Acıbadem Kampüsü Akademi Lideri Murat Aktaş: Ortaokuldan beri Doğa Koleji'nde öğrenciyim. Yıllarca Akademi Liderlerinin yürüttüğü “Bu Kış Beni Sen Giydir Projesi”ni hep takip ettim. Özenle kıyafetlerin seçimi, isme yaşa göre ayrılması, yarattığı heyecan, projeyi ihtiyaç sahipleri ile buluşturma sevinci, mutluluklarına ortak olmak hep hayalimdi. Ben de orada olmalıyım diyordum. Akademi Lideri olarak seçildiğimde en büyük heyecanım “Bu Kış Beni Sen Giydir Projesi”ydi. İlmek ilmek işlediğimiz bu projede minik kalplerle buluşmak, onlarla bir araya gelmek heyecan vericiydi. Bir proje nasıl oluşturulur, nasıl yürütülür, nasıl detaylandırılır gibi konuları öğrenirken, bir yandan da ihtiyaç sahibi minik kardeşlerimize fayda sağlamak bizim için büyük bir kazanım oldu. Kış gelmeden biz gelelim, sevgimiz kartopu olsun istedik. Tüm öğrenci arkadaşlarımıza örnek olan projeye imza attık. Minik kardeşlerimize sevgimizi anlatan, başarı dileklerimizi ilettiğimiz mektuplar hazırlayıp, hediyelerimize ekledik. Onların bize yazdığı mektuplar, çizdikleri resimler, sıcacık sarılışları gönlümüzün en güzel cv'si olarak kalacaktır.


“Bu Duyguyu Herkesin Tatmasını Çok İsterim”


Projeyi yürüten öğrencilerden  Eryaman Kampüsü Akademi Lideri Begüm Fırat: Bu kış beni sen giydir sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyum. Bizim için kıyafet ve botları eksiksiz toparlamak tatlı bir yorgunluktu, çocuklar için çok uğraşıp hepsini toparladık. Kıyafetleri teslim ederken yüzlerindeki sevinç ve mutluluğu görmek, hem de tam yılbaşı günündeyken, görülmeye ve bütün bu zorlukları yaşamaya değerdi. Teslim etmek için gittiğimizde bizi okul bahçesinde karşıladılar. Bizi görünce yüzlerinde gülücükler açtı, hediye paketlerini taşımamıza yardım ettiler ve hepsi bize teşekkürlerini iletip sarıldılar. Hatta bir tanesi var ki bana kolundaki kendine ait olan bilekliğini hediye edip teşekkür etti. Bu duyguyu herkesin tatmasını çok isterim. Okulca katıldığımız bu projede herkes çocukları mutlu etmek için elinden geleni yaptı ve böylece hepimizin sosyal yardımlaşmanın önemini kavradık. Bunun için bu projeyi düzenleyen kişilere sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz ve herkesin bunun gibi sosyal sorumluluk projelerine katılmasını yürekten öneriyorum."Gördüğümüz Tebessüm Her Şeye Değerdi”


Batıkent Kampüsü Akademi Lideri Alptuğ Savaştan: Akademi Liderliği olarak bu zamana kadar hep ihtiyaç sahiplerine destek olmak için çalıştık. Birçok tamamlanmış yardım projemizin yanı sıra artık gelenekselleşmiş hale gelen “Bu Kış Beni Sen Giydir” projemiz de bu hedef doğrultusunda büyük hevesle çalıştığımız etkinliklerden biri. Bizlerin hali hazırda sahip olduğu olanakların ufak bir kısmına bile sahip olamayan dostlarımızın durumlarının da bilincindeyiz. Her kış olduğu gibi bu kış da dostlarımıza bot ve mont yardımı yapma amacıyla bu etkinliği başlattık. Yardım yaptığımız kişi sayısı fazla olduğundan bu süreçte finansal destek ararken karşımıza belli zorluklar çıktı. Ancak zorlukların karşısında pes etmeden gerek bireysel gerekse kurumsal sponsorluklar sayesinde minik dostlarımızın kalplerini ısıtma amacımıza ulaştık. Süreç; alınan sorumluluklar, yapılması gerekenler ve başa çıkılması gereken problemler olarak değerlendirdiğimizde hepimiz adına yorucu olsa da yardımları minik dostlarımıza ulaştırdığımızda yüzlerinde gördüğümüz tebessüm her şeye değer. Doğa ailesi olarak bu tür etkinliklere destek olmaya devam edeceğiz.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL