Haber ve Etkinlikler

t-MBA LİDERLİK AKADEMİSİ ÜLKEMİZİN BAŞARILI KADINLARINI AĞIRLADI

Kampüslerinde farklı meslek gruplarından başarılı kadın yöneticileri, girişimcileri, akademisyenleri, sanatçı ve yazarları ağırlayarak panel ve seminer düzenleyen t-MBA Liderlik Akademisi öğrencileri hem kadının toplumdaki yeri ve önemine vurgu yaptı hem de konukların başarılı yaşam öykülerini öğrencilerimiz ile buluşturarak farkındalık yarattı.

ETİKETLER : 8 mart dünya kadınlar günü , t-mba eğitim modeli , kadınlar günü seminerleri , doğa kolejki liseleri , itü eta vakfı doğa koleji liseleri
Online gerçekleşen seminerlerde TUBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Burcu Özsoy, Akademisyen Dr. Canan Parmaksızoğlu, Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yelda Ongun, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, Fox Tv Haber Spikeri Ece Gözeger, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serpil Sancar, Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Nurdan Orbay, Momento Kurucu ve CEO’su Zeynep Dağlı Katro, Gaziantep Üniversitesi Rektör Yrd. Prof..Dr. Ayşe Balat, Sosyolog Ayşe Savaş Likoğlu, Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özlem Yenerer Çakmut, Araştırmacı Yazar Dr. Senem Timuroğlu, YÖK Av. Pervin Kitiş, Yazar Erendiz Atasü, Doğan Holding İnsan Kaynakları Başkan Yrd. Şebnem Bezmen, BD Türkiye Genel Müdürü Ayşe Tuğba Şanlıoğlu ve pek çok başarılı isim tüm Türkiye kampüslerimize konuk olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında öğrencilerimizin sorularını yanıtladı. Öğrencilerimize başarılı kariyer süreçleri anlatarak kadının her alanda başarılı olabileceği mesajları ile farkındalık yarattılar. 

Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yelda Ongun 8 Mart’ın farkındalık yaratma günü olduğunu ve dünya emekçi kadın haklarının bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğine vurgu yaptı. Kadının toplum içinde ve ekonomik yaşamda eşit katılıma sahip olmasına yönelik farkındalık yaratma günü olması gerektiğinin altını çizerek öğrencilerimizi gerçekleştirdikleri seminer ile farkındalık yarattıkları için tebrik etti. 

Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Nurdan Orbay Ortaç, kadının toplumdaki yerine vurgu yaparak, kadınların toplumun her kesiminde var olabilmesi için yegane çözümün toplum olarak kadını ve erkeği ahlaki değerleri yüksek bireyler olarak yetiştirmek olduğunu vurguladı. 

Fox Haber Spikeri Ece Gözeger, güçlü kadının tanımı, hayatında bulunduğu konumun farkında olması ve potansiyelinin farkına varmasıyla mümkün olabileceğini belirtti. 

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Profesör Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serpil Sancar, bir ülkede cinsiyet eşitliğinden söz etmek için ekonomik refah ve gelirin yüksek olmasına gerek olmadığını bunun eğitimle olabileceğini vurguladı. Türkiye’de kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve eşitlik için çok fazla kaynak harcandığını belirterek gelecek için umutlu olduğunu belirtti.

Seminerini  “Sorumlu olmayı ve duyarlı olmayı hiçbir zaman bırakmayın” sözleri ile sonlandırdı.
TUBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Burcu Özsoy öğrencilerimiz araştırın sorgulayın mesajı verdi. Öğrenci olduğunuz sürece sorduğunuz soruların yeri var diyerek bilirkişilere ulaşmanın öğrencilik zamanlarında daha kolay olduğunu ekledi. 

YÖK Avukatı Pervin Kitiş, kadın için ekonomik özgürlüğün önemli bir basamak olduğuna değinerek çalışan kadın sayısı arttıkça toplumun kadına bakış açısının değişeceğini vurguladı. Daha sağlıklı ve bilinçli nesiller yetiştirilmesi için kadının mutlaka sosyal ve çalışma hayatı içinde yer alması gerektiğini belirtti. 

Liderlik Akademisi öğrencilerimiz büyük özveri ile hazırladıkları “Dünya Kadınlar Günü Seminerleri”nin yanında hazırladıkları el emeği hediyelikleri öğretmen ve kadın çalışanlarına takdim ederek kendilerini özel hissetmelerini sağladı. Yüz yüze eğitimin başladığı kampüslerimizde öğrencilerimiz öğretmen ve velilerini çiçekler ile karşıladı. Tüm Türkiye kampüslerimizde farkındalık yaratılarak anılan Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde cinsiyet eşitliği bilinci ile yetişen Doğa Nesli Türkiye’nin güçlü ve başarılı kadınlarından ilham aldı. 

t-MBA Eğitim Modeli ile topluma pozitif katkı sunan, kendine güvenen, bilinçli, sosyal ve yenilikçi liderler olarak yetişen öğrencilerimiz organize ettikleri seminerler ile farkındalık yarattı. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL