Haber ve Etkinlikler

t-MBA ÖĞRENCİLERİ MESLEKİ GÖZLEMLERİNİ BRITANNICA’DA TAMAMLADILAR

Ankara Eryaman Bilim Kampüsü Doğa Anadolu Lisesi öğrencileri Londra’da bulunan Britannica’da yaptıkları Mesleki Gözlem çalışmaları kapsamında Britannica'nın çalışma programını yakından tanıma fırsatı yakaladılar.

ETİKETLER : t-mba öğrenci meclisleri , mesleki gözlem , lise eğitimi , londra gezi , britannica , oxford street ingilizce programı , lise yabancı dil eğitimi

Doğa Okulları’nda uygulanan t-MBA Mesleki Gözlem çalışması öğrencilerin kariyer hedeflerini belirlerken iş dünyasının içinde bulunmalarına ve doğru kararlar almalarına yardımcı oluyor. Bu kapsamda Londra’da gerçekleşen Oxford Street İngilizce Eğitim Programı'na katılan öğrencilerimizin bir kısmı Britannica Londra ofisinde bir gün deneyimlediler.

Öğrencilerimiz Britannica yöneticilerinden Britannica’nın yapısını ve çalışmalarını dinlediler. İnternette arama yaparken bilginin doğruluğunun kontrol edilmesi gerekliliği anlatıldı. Britannica’nın içerik oluşturma yöntemleri ve internet dünyasından Britannica içeriğinin nasıl fark yarattığı bilgisi de öğrencilerle paylaşıldı.


Öğrencilerimiz ayrıca Britannica’da stajyerlerle bir araya gelerek Britannica’ya iş başvurusunda bulunmalarının sebeplerini ve burada ne tür işler yaptıklarını sordular. Britannica yöneticileri öğrencilere kariyer seçimlerini yaparken kişiliklerini değerlendirmelerini ve neleri sevdiklerini belirlemelerini tavsiye etti. Öğrenciler Britannica’da tamamladıkları Mesleki Gözlemlerini ilgi çekici bulup sorularıyla Britannica ekibinin paylaştığı bilgilere dâhil oldular.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL