Haber ve Etkinlikler

t-MBA ÖĞRETMENLERİ İLE “GAZETECİ GÖZÜYLE GÖRME”

Sabah gazetesi köşe yazarı Sonat Bahar “Gazeteci gözüyle görme” workshop’ında t-MBA öğretmenlerine doğru bilgi kaynağına ulaşmak, haber niteliği taşıyan olayları görebilmek gibi gazeteciliğin temel ilkelerini anlattı.

ETİKETLER : t-MBA , sonat bahar , eğitim , workshop , dijital öğrenme , gazetecilik

Dünyanın hızla değişen trendleri, t-MBA öğretmenlerinin merceği altında. t-MBA öğrencilerine vizyoner bir bakış açısı kazandırma amacındaki t-MBA öğretmenleri kendi vizyonlarını da katıldıkları workshoplarla genişletiyorlar. 


Sabah gazetesi köşe yazarı Sonat BaharGazeteci gözüyle görme” workshop’ında  t-MBA öğretmenlerine doğru bilgi kaynağına ulaşmak, haber niteliği taşıyan olayları görebilmek gibi gazeteciliğin temel ilkelerini anlattı. Teknolojinin günümüz medyasında da öne çıkmasıyla artık 5N1K’nın 5N 1K 1F 1S’e dönüştüğüne değinen Bahar, F’yi fotoğraf ve S’yi de Sosyal Medya şeklinde açıkladı. 

Dijital Çağ ve Öğrenciler

Workshop’ta dijital çağın öğrencilerinin özellikleri tartışıldı ve Sonat Bahar bu niteliklere sahip öğrencilere dokunabilmenin ancak öğretmenlerinin de günceli, özellikle teknolojik gelişmeleri takip etmekle mümkün olduğunu dile getirdi. t-MBA öğretmenleri workshoptan edindikleri bilgiler ışığında çok yakında öğrencileriyle birlikte yayınlayacakları dijital gazetenin temellerini atmış oldular.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL