Haber ve Etkinlikler

TASARLA TÜRKİYE! DOĞAMIZDA YARATICILIK VAR!

Geleceğin tasarımcıları, mimarları, mühendisleri; tasarım ve üretimin ortak noktası Doğa Okulları 3D Tasarım Yarışması’nda bir araya geliyor. 10 Mart'ta biten başvurular için dosya gönderim tarihi 8 Nisan'a kadar uzatıldı!

ETİKETLER : tasarım yarışması , tasarla türkiye , 3d tasarım

Tüm ortaokul ve lise öğrencilerini, hayallerini tasarlamaya ve üretmeye bekliyoruz!
"Doğamızda Yaratıcılık Var" sloganıyla hayata geçirilen Tasarla Türkiye 3D Tasarım Yarışması'na son başvuru 10 Mart! Dosya gönderimi için son tarih ise 8 Nisan!


Tasarla Türkiye; 3 boyutlu tasarım teknolojisinin gelişmesi ile birlikte, teknolojinin üretimde nasıl yer edinebileceğini göstermeyi amaçlıyor. Genç tasarımcıları; daha üretken, sorgulayıcı, çözüm odaklı ve zihinsel becerilerini daha etkin kullanabilen bireyler olarak hayata kazandıracak olan projeye 11-19 yaş aralığında, Türkiye'deki bütün öğrenciler katılım sağlayabilir. 


Jürisinde Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinin ve maker öncülerinin yer aldığı yarışmaya; Microsft, Intel, Huawei, IBM, BTHaber, Gelecekhane, 3Dörtgen gibi tasarım ve bilişim devleri de destek veriyor. 


Büyük Ödül 3 Boyutlu Yazıcı!

‘‘Tasarla Türkiye’’, yarışmacılardan bir kişiye hayalini kurduğu tasarımı elinde tutma hazzını yaşatacak. Çünkü bu yarışmanın büyük ödülü 3 boyutlu yazıcı! Yarışmacılar hayallerindeki objeleri, maker kültürünün önemli bir parçası olan 3D yazıcılar ile üretmek üzere tasarlayacaklar. 


Detaylı bilgi ve başvuru için www.tasarlaturkiye.com


Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi; 10 Mart 2016
Son Dosya Gönderim Tarihi; 8 Nisan 2016
Jüri Değerlendirmesi; 10 Nisan 2016
Sonuçların Açıklanması; 20 Nisan 2016
Ödül Töreni; 20 Mayıs 2016


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL