Haber ve Etkinlikler

TASARLA TÜRKİYE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Dünyada hızla yayılan ve Doğa Okullarının kampüslerine taşıdığı Maker hareketi sürüyor. Tasarla Türkiye yarışmasında dereceye giren öğrencimiz ve öğretmenimiz Roma'da gerçekleştirilen dünyanın en büyük maker fuarını ziyaret ederek ödülüne kavuştu.

ETİKETLER : tasarım yarışması , tasarla türkiye , 3d tasarım , maker day , maker faire , 3 boyutlu yazıcı

Dünyada hızla yayılan ve Doğa Okullarının kampüslerine taşıdığı Maker hareketi devam ediyor. Doğa öğrencilerinin; velileri ile katılım sağlayarak elektronik devreler ve motorlar aracılığı ile yapılan “şey”leri, 3 boyutlu yazıcılar ile basılan ve üretilen nesnelere dönüştürdüğü Maker Panayırının kazananları ödüllerine kavuştu.


20 Mayıs'ta Doğa Okulları Beykoz Kampüsü’nde gerçekleşen maker tasarım yarışmasında, 2.’lik ödülü kazanan Sakarya Kampüsü öğrencimiz Hayrunisa İlayda Özel ve öğretmenimiz Mithat Yazgın, Microsoft Sponsorluğu’nda Avrupa’nın en büyük İtalya-Roma Maker Fair etkinliğine katılmaya hak kazanmıştı. Başarılı öğrencimiz ve öğretmenimiz kazandıkları bu seyahat ile dünyanın en başarılı markaları ve ilginç tasarımlarıyla tanıştılar. Dünyanın dört bir yanından ve her yaştan yüzlerce kişinin yer aldığı fuarda, 3 boyutlu yazıcılar ve maker ruhu ile üretilen tasarımlar büyük ilgi gördü. Tasarım ve kültür masalına dönüşen Roma seyahatinde misafirlerimiz, dünyayı hızla saran Maker hareketine dahil olmanın ve yaratıcılıklarını geliştirmenin mutluluğunu yaşadılar. 

"Rome Maker Fair" gezisinde Doğa Okulları- Eğitim ve Bilgi Teknolojileri ekibi de yer aldı. Maker Day organizasyonlarıyla yıl boyunca öğrencileri, öğretmenleri hatta velileri teknolojiyi kullan, “kendin yap” sloganıyla bir araya getiren Eğitim ve Bilgi Teknolojileri Departmanı da yeni dönemin teknoloji ve maker trendlerini yakından takip etme şansı buldu.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL