Haber ve Etkinlikler

ULUSLARARASI ANKARA KUKLA FESTİVALİ BAŞLIYOR!

Ankara yepyeni bir festivale daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor: 1. Uluslararası Ankara Kukla Festivali.

ETİKETLER : kukla , festival , tiyatro , kuksader , tiyatro tem , tiyatro tempo , Hayali Torun Çelebi

14-21 Mayıs tarihleri arasında yapılacak festivalde hem çocuklara ve hem de yetişkinlere yönelik kukla oyunları olacak. ‘Kukla yalnızca çocuklar için değildir’ düşüncesini festivalde vurgulamayı amaçlayan KUKSADER (Kukla, Karagöz, Gösteri ve Sahne Sanatları Derneği) düzenlediği bu ilk festivalin Karagöz Ustası Hayali Torun Çelebi anısına gerçekleştirildiğini ve ona adanacağını belirtti.


Doğa Okulu Ankara Kampüsleri'nin de desteklediği festivalde, yurt dışından Rusya, Bulgaristan, İspanya, Moldova ve İtalya’dan gruplar da yer alacak. Ayrıca Ankara’dan Tiyatro TEMPO ve İstanbul’dan Tiyatro TEM toplulukları da hem çocuklar için hem de yetişkinler için oyunlar sergileyecek. Açık havada yapılacak gösterilerin yanı sıra Tiyatro Tempo’nun Maltepe’deki salonu ve okullarda da oyunlar sergilenecek ve olabildiğince çok izleyiciyle kukla ve kuklacılar buluşturulacak.


Çocukların hayal dünyasını geliştirmek ve yetişkinlere farklı bakış açıları sunmak için Ankara'da bir ilki gerçekleştirecek olan Uluslararası Ankara Kukla Festivali, 7'den 77'ye tüm kukla severleri buluşturmayı hedeflerken Doğa Okulu de sanatsever çocuklar ve yetişkinler ile buluşmanın heyecanını yaşıyor.


ULUSLARARASI ANKARA KUKLA FESTİVALİ BAŞLIYOR!


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL