Haber ve Etkinlikler

ÜNYE DOĞA, BOL ÖDÜLLÜ BAHAR SATRANÇ TURNUVASIYLA GÖNÜLLERİ MAT ETTİ!

Ünye Doğa, kuruluşunun ilk yılında Doğa ruhuna yaraşır bir turnuvaya imza attı.

ETİKETLER : ünya doğa , satranç , turnua , başarı , spor , beyhan somalı , ali osman kaya , kurucu

Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler olarak düzenlenen organizasyona toplamda 200 satranç sporcusu katılım gösterdi. Turnuva; Ordu, Giresun, Trabzon, Artvin, Ankara, İstanbul, Düzce, Samsun, Mersin ve Kahramanmaraş illerinden satranç sporcularının centilmenlik ve dostluk ortamında yaptıkları güçlü hamleler ile gerçekleşti.


Her grubun birincilerine HP laptop, ikincilerine Samsung Tab 3 tablet, üçüncülerine Samsung 16 mp. fotoğraf makinesi, kupa ve madalya; ayrıca ilk 10’a giren diğer sporculara; “Ünye Doğa” baskılı turnuva satranç takımı ve başarı belgesi; turnuvada yarışan bayan sporcuların ilk 3’üne teşvik amaçlı kupa, madalya ve satranç takımı verilerek 65 sporcu onore edildi. Turnuva süresince, öğlen yemeklerinde ve aralarda lezzetli ikramların süslediği sohbetlerle antrenörler ve veliler kaynaşma fırsatı yakaladı. Turnuvanın ikinci gününün “Anneler Günü”ne rast gelmesi sebebiyle okulumuz adına çalışanlarımız karanfil dağıtarak turnuvaya katılma nezaketini göstermiş değerli annelerin duygularını paylaştı.


İlçe yöneticilerinin de ilgi gösterdiği turnuvanın ödül töreninde Kurucu Temsilcimiz Ali Osman Kaya; “Turnuvanın oluşturduğu memnuniyet bizi de mutlu etti. Bundan sonraki yıllarda turnuvayı daha da geliştirerek, geleneksel hale getireceğiz.” dedi.


Turnuvamız, heyecanının doruğa ulaştığı kokteyl ve ödül töreni sonrasında Trabzonlu katılımcıların önderliğinde, “Kolbastı oyunu” ile heyecan yerini eğlenceye bırakarak sona erdi. Satranç Bölüm Başkanımız Beyhan Somalı ‘’Katılımcı sporcu, veli ve antrenörlerin memnuniyetleri ilk kez yapılan bol ödüllü "Ünye Doğa Satranç Turnuvası’ organizasyonunun ne kadar kaliteli ve kusursuz olduğunun göstergesidir" diyerek emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirdi.


Turnuva Sonuçları:

Gençler :   1- Murat Eren AYTEKİN 2- Halil KURDAŞ 3- Emirhan PEKŞEN
Yıldızlar II:  1- Enes Etka ÇİMEN 2- Baran KARBUZ 3- Uktenur ÇATAL
Yıldızlar I : 1- Enes TANRIVERDİ 2- Fatih YİĞİT 3- Ecem ERASLAN
Küçükler :  1- Beril ERDEN 2- Yağmur ERASLAN 3- Eylül Sıla KESİK
Minikler :  1- Tarık KABUL 2- Aydın Altar GÜVENOĞLU 3- Umut Can HIZDOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL