Haber ve Etkinlikler

ÜSKÜDAR VE ACARKENT DOĞA OKULLARI ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ URFODU'DA BAŞARIYLA YARIŞTI…

11. Uluslararası URFODU Bilim Temelleri Yarışması dünyada üç merkezde gerçekleştirildi.

ETİKETLER : URFODU , Uluslararası Bilim Temelleri Matematik Yarışması , Matematik , yarışma , final

Türkiye-Antalya, Rusya-Moskova ve Prag merkezlerinden ikisi olan; Moskova ve Antalya’da Doğa Okulu ortaokul öğrencileri akranları ile matematik alanında çekişmeli yarışlar gerçekleştirdi. 11.’si gerçekleştirilen Uluslararası URFODU Bilim Temelleri Yarışması’nda finale katılmaya hak kazanan Üsküdar ve Acarkent Doğa Koleji Ortaokul öğrencilerimiz, final etabında Moskova’da yarışan gruptaydı.


Beş günlük bir programla Moskova’yı gezen öğrencilerimiz, Moskova şehrinin tarihini, yapısını, mimarisini, yaşayış şekillerini, yemek kültürünü, doğal güzelliklerini inceleme fırsatı yakaladı. Moskova Bilim Müzesi, Cosmos Astronomi Müzesi, Tarih Müzesi, Kızıl Medyan gibi Moskova’nın birçok sanatsal ve kültürel alanda ün yerini ziyaret etme fırsatı bulan öğrencilerimiz, bunun yanı sıra bizleri okullarında misafir eden akranlarıyla da yeni arkadaşlıklar kurdu.


28 Nisan 2015 tarihinde üç merkezin sonuçlarının değerlendirileceği uluslararası sonuçları beklerken, Türkiye’den yarışmaya katılan öğrencilerimizden sevindirici haberler geldi; Aydın Doğa Okulu 5. Sınıf öğrencisi Poyraz Yazıcı 84 puan alarak Türkiye etabında ikincilik elde ederek Gümüş madalya almaya hak kazandı.


Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL