Haber ve Etkinlikler

VEX ROBOTICS OFF-SEASONS TURNUVASI'NDA ÖĞRENCİLERİMİZE 2 ÖDÜL BİRDEN!

VEX Robotics Off-Seasons Turnuvası, 3 Haziran tarihinde, Doğa Koleji Bursa Hamitler Kampüsü ev sahipliğinde gerçekleşti!

ETİKETLER : vex robotik , stem , kodlama ve robotik eğitimi , doğatec , eğitim teknolojileri , robot kodlama , bursa özlüce doğa , bursa hamitler doğa

Dünyada olağanüstü hızla gelişme gösteren robotik bilimi ile genç yaşlarda tanışan öğrenciler, yıl içerisinde yapmış oldukları tasarımları jürilere sundukları ve kendilerinden istenen görevleri robotları ile maç sahasında gerçekleştirdikleri VEX Robotics Off-Seasons Turnuvası, Doğa Koleji Bursa Hamitler Kampüsü ev sahipliğinde gerçekleşti.
 
Gün boyu süren etkinlikte, ilkokul ve ortaokul takımları hazırladıkları robotlar ile hem robot becerileri hem de takım becerileri için sahaya çıktılar. Turnuvada görevli jüriler, hazırlanan jüri odalarında takım üyelerine çalışmaları hakkında sorular yöneltip, robotları hakkında detaylı bilgiler aldılar.

Turnuvaya katılan ortaokul takımlarımız, ilk senelerinden iki ödül ile birlikte ayrıldılar; Bursa Hamitler Kampüsü takımımız Enerji Ödülü'ne layık görülürken Bursa Özlüce Kampüsü takımımız Yapı Ödülü'nün sahibi oldu.
 
VEX; Dünyanın En Büyük Robotik Etkinliği 
 
Robotics Eğitim ve Yarışma Vakfı tarafından düzenlenen VEX Robotics Yarışması, 40’tan fazla ülkeden 18.000 takımın 1350 oyunda yarıştığı, ortaokul ve liselere yönelik dünyanın en büyük robotik etkinliğidir. Bu yarışmada her yıl heyecanlı bir mühendislik problemi oyun formatında verilir. Turnuvalar yıl boyunca yerel, bölgesel, ulusal kapsamda yapılır ve her Nisan ayında VEX Robotics Dünya Şampiyonası’nda sonuçlanır.
 
Öğrenciler öğretmenleri ve mentorları rehberliğinde robotlar yapıp yıl boyunca düzenlenen yarışmalara katılırlar. Bu yarışmalarda önemli mühendislik becerileri ile birlikte öğrenciler ekip çalışması, iletişim, işbirliği, proje yönetimi ve eleştirel düşünme gibi hayat becerilerini de kazanırlar. Katılımcılarının %95’inin STEM konu alanlarına ilgi duyması ve STEM’le ilgili kariyerlere yönelmesi VEX Robotics Yarışması’nın öğrencileri geleceğin mucitleri olmaya hazırladığının bir kanıtıdır.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL