Haber ve Etkinlikler

YALOVA KAMPÜSÜ'NDEN ULUSLARARASI DESTINATION & IMAGINATION YARIIŞMASINDA BÜYÜK BAŞARI

Her yıl düzenlenen dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu olan Destination & Imagination Yarışması’na, Doğa Okulları Yalova Kampüsü 5 farklı kategoride 10 takımla katıldı.

ETİKETLER : Destination & Imagination , yalova doğa , yaratıcılık yarışması , ilkokul uluslararası yarışma

Efes Kongre ve Kültür Merkezi’nde 11-12 Mart tarihlerinde düzenlenen ve Türkiye’nin çeşitli okullarından 320 takımın katıldığı turnuvada, tüm takımlar ana görev ve anlık görev olmak üzere iki farklı görevde yarıştılar. Teknik, Bilimsel, Güzel Sanatlar, Doğaçlama ve Sosyal Sorumluluk kategorilerinde yarışan Yalova Kampüsü öğrencileri, gösterdikleri üstün performansla büyük beğeni topladılar.

Yarışmanın sonunda yapılan ödül töreninde heyecan doruktaydı. Heyecanlı bekleyiş, sonuçlar açıklandıkça yerini sevince bıraktı. Doğa Okulları Yalova Kampüsü, Destination&Imagination Türkiye 2017 turnuvalarında Ortaokul A Challence Technical (Teknik) Level'da matematik öğretmenimiz Sefa Alan’ın liderliğini yaptığı Bing Bang takımımız, İlkokul C Challence Fine Arts (Güzel sanatlar) Level'da İngilizce öğretmenimiz Kübra Yılmaz ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Sare Öztürk’ün liderliğini yaptığı DI Wizards takımımız yüzlerce takımın içinden başarıyla sıyrılarak Türkiye birinciliği, ortaokul C Challence Fine Arts (Güzel sanatlar) Level'da Space Hunter takımımız Türkiye ikincisi oldu ve 24-27 Mayıs tarihleri arasında Atlanta’da düzenlenecek olan turnuvalara gitmeye hak kazandı.

Yalova Kampüsü Kurucu Temsilcisi Oktay Çolak, DI turnuvalarına son iki senedir, giderek artan bir sayıyla katılım gösterdiklerini söyleyerek, bu turnuvaların öğrencilere kazandırmak istedikleri yaşam becerilerini sağlama yönündeki katkısının çok büyük olduğunu belirtti. 

Ekip çalışması, iş birliği, dayanışma, karar alma, yaratıcılık, özgüven gibi pek çok alanda kendilerini geliştirme fırsatı bulan öğrencilerin süreçteki kazanımlarının kendileri için öncelikli olduğunu ifade eden Çolak, turnuvada görev alan ve Yalova Doğa Okullarını en iyi şekilde temsil eden tüm öğretmen ve öğrencilerini kutladığını belirtti.  

BING BANG Takımı
Takım Koçu: Sefa Alan
Öğrenciler: Hakan Çelik, Eda Aydeniz, Hatice Eroğlu, Bengisu İçen, Doğa Ilgın Sağlık, İzzet Berat Doğan

DI WIZARDS Takımı
Takım Koçu : Kübra Yılmaz, Sare Öztürk
Öğrenciler: Zeynep Sarı, Duru Çolak, Derin Sevinç, Elif Vera Özdoğan

SPACE HUNTER Takımı
Takım Koçu: Reyhan Balcı
Öğrenciler: Kaan Tokay, Metehan Bilişik, Metehan Ünal Yaşar, Sıla Okay, Esmanur Çapan, Ali Efe Uygur, Eren Karaca

Destination Imagination Nedir?
STEM (bilim, teknoloji, mühendislik, matematik), güzel sanatlar ve toplumsal sorumluluk alanlarında gelişmeye açık akademik görevler yoluyla öğrencilerin yaratıcılık, cesaret ve merakını teşvik edici eğlenceli ve uygulamalı bir öğrenme sistemidir. DI katılımcıları bir takım olarak birlikte problem çözme sürecini, sabır, esneklik ve azimle çalışmayı, etik değerleri; başkalarına ve başkalarının fikirlerine saygı duymayı öğrenirler. Takımların bu süreçte oluşturdukları çözümü bir DI turnuvasında paylaşma seçeneği vardır.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL