Haber ve Etkinlikler

YALOVA KAMPÜSÜNÜN ŞAMPİYON ROBOTİK TAKIMINA ZİYARET

Yalova Milletvekili Fikri Demirel ve Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz, Yalova Doğa Koleji Şampiyon Lego-Robotik takımının sunumunu izlemeye geldi.

ETİKETLER : fll. first lego league , hidrodinamik , doğa koleji yalova , doğatech , robotik ve kodlama , doğatech

Bilim Kahramanları Derneğinin, özgüven sahibi, sorgulayan, takım halinde toplumsal sorunlara çözümler üretebilen bir gençlik yetişmesi amacıyla  80 ülkede gerçekleştirilen FIRST® LEGO® League (FLL) etkinliğinin İstanbul Turnuvasında 43 takım arasında büyük başarı göstererek şampiyon olan Yalova Kampüsü Lego - Robotik takımı TeamHydra takımının sunumu büyük bir ilgiyle izlendi. Yalova Milletvekili Fikri Demirel ve Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik etti. 

Yalova kampüsü Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimiz Göksel Türkmen koçluğunda ve Onur Ağırman danışmanlığında yaklaşık 2 ay boyunca yapılan çalışmalar sonucunda İstanbul Yerel Turnuvasında büyük başarı göstererek  şampiyon oldu. Yalova kampüsü Eğitim Koordinatörü Gökhan Yükseler, 10-11 Mart 2018'de İzmir’ de yapılacak olan Ulusal Turnuvaya gitmeye hak kazandıklarını ve Yalova’mızı en iyi şekilde temsil edeceklerini dile getirdi. 


Yalova kampüsü öğrencilerinden oluşan 10 kişilik Team Hydra isimli Lego-Robotik ekibi, şampiyon oldukları turnuvada “İçmiyorsan Doğaya Geri Ver” isimli proje ile; kapalı şişeler içerisinde kalan artık suların doğaya dönememesi nedeniyle su döngüsüne katılmadığını vurgulayarak toplumsal bilinç uyandırmaya dikkat çektiler. Yapılan sunumda da doğaya dönmeyen bu suların yapılan araştırmalara göre ülke başına 10-20 Milyon ton olduğu öngörüldüğünü ve dünya çapında bakıldığında su döngüsüne katılmayan bu suların miktarı birkaç ülkenin yıllık su ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde olduğuna vurgu yapıldı.DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL