Haber ve Etkinlikler

YARATICI DÜŞÜNME OLIMPIYATLARI’NDA ZEKA VE YETENEKLER YARIŞTI

“Yaratıcı Düşünme ve Düşünme Becerileri” derslerini müfredatına ekleyerek öğrencilerine farklı bakış açıları kazandıran Doğa Koleji, Yaratıcı Düşünme Olimpiyatları’nın bu yıl ikincisini düzenledi.

ETİKETLER : Yaratıcı Düşünme Olimpiyatları , Yaratıcı Düşünme ve Düşünme Becerileri , Üsküdar Doğa koleji , Acıbadem 2 Doğa Koleji , Avcılar Doğa Koleji

35 Doğa Koleji kampüsümüzün katıldığı karşılaşmalarda öğrenciler yaratıcılık, eleştirel düşünme, problem çözme ve zamanı iyi kullanma becerilerini sergilediler. Doğa Okulu Yakacık Kampüsü’nde gerçekleştirilen ve ilkokul 3. sınıf öğrencilerinin gruplar halinde birbiriyle yarıştığı olimpiyatlar, hem öğrencilerin hem de velilerin yoğun ilgisi ile tamamlandı. Türkiye’ de bir ilk olan “Yaratıcı Düşünme-Düşünme Becerileri” ders içerikleri kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen ve gelenekselleştirilen Yaratıcı Düşünme Olimpiyatları’ nda öğrenciler ekipler halinde zamanla yarışarak performanslarını sergilediler.  Yarışmalar sonucunda Üsküdar Kampüsü 1., Acıbadem 2 Kampüsü 2., Avcılar Kampüsü 3. oldu. İlk 3’e giren takımlara kupaları Ölçme Değerlendirme Bölüm Başkanı Cafer Arıkan, Görsel Sanatlar Bölüm Başkanı Jale Şenkal ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölüm Başkanı Barış Sezgin tarafından takdim edildi. Aynı zamanda yarışmaya katılan tüm öğrencilere madalya ve katılım sertifikası verildi. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL