Haber ve Etkinlikler

YİNE YENİ YENİDEN DOĞA OKULLARI DÜNYA ŞAMPİYONU!

Fransa’da düzenlenen 2015 Dünya Liselerarası Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye’yi ve okulumuzu temsil eden Genç Erkek Basketbol Takımımız 2. kez Dünya Şampiyonu oldu ve takım sporlarında 5. Dünya Kupası’nı Doğa Koleji’ne kazandırdı.

ETİKETLER : okul sporları , spor , başarı , dünya basketbol şampiyonası , türkiye basketbol şampiyonası , liseler basket , dünya kupası , dünya şampiyonası

Doğa Okulu Genç Erkek Basketbol Takımımız, Fransa’da gerçekleştirilen Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası’nda finalde Finlandiya’yı yenerek bir kez daha Dünya Şampiyonu oldu. Kıyasıya rekabetin yaşandığı, heyecan dolu maçta Doğa Koleji, Türkiye’ye bir kez daha büyük bir gurur yaşattı. Ligin başından bu yana en iyi şekilde mücadele eden “Potanın Doğa Harikaları”, 2. kez Dünya Şampiyonu olarak adını altın harflerle yazdı. 

31 ülke temsilcisinin mücadele ettiği şampiyonada genç erkek basketbol takımımız tüm maçlarını kazanarak 24 Nisan’da oynanan dünya finaline adını yazdırdı. Genç sporcularımız dev finalde Finlandiya temsilcisini 81 - 69 yenerek bir kez daha Dünya Kupası'nı Türkiye'ye getirdi. Aynı şampiyonada genç kız kategorisinde Türkiye’yi temsil eden Doğa Okulu Genç Kız Basketbol Takımı ise çeyrek finalde aldığı Almanya yenilgisiyle yarı finale çıkamadı ve Dünya 5.’si olarak şampiyonayı tamamladı.

Havaalanında Coşkulu Karşılama
Doğa Harikaları'nın yurda dönüşü de coşkulu oldu. 25 Nisan gecesi İstanbul Atatürk Havaalanı'na inen sporcularımızı; yöneticilerimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizden oluşan coşkulu bir kalabalık çiçeklerle karşıladı. Şampiyonlarımızı karşılamak için saatler öncesinden havaalanına ulaşan coşkulu kalabalık Şampiyon Türkiye” sloganlarıyla sporcularımızı evlerine uğurladı.


Doğa Okulu CEO’su Bünyamin Çelikten, sporcuları yürekten kutladığını belirterek, “Onlarla gurur duyuyorum. Türkiye’nin adını tüm dünyaya duyurdular. Bugün kalbimiz gençsporcularımızla birlikte attı ve onlar da bizim yüzümüzü güldürdü” dedi.

5 Dünya Şampiyonluğu Doğa Koleji'nin
Bu muhteşem başarıyla, Genç Erkekler Basketbol Takımımızın 2009’da, Genç Kızlar Basketbol Takımımızın 2013’te, Genç Kız Voleybol ve Genç Kızlar Hentbol Takımlarımızın 2014’te kazandığı başarılardan sonra Dünya Kupası 5. kez Türkiye’nin ve Doğa Koleji’nin oldu.


Doğa Koleji'ne ve Türkiye'ye bu büyük gururu yaşatan öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Adım Adım Dünya Kupasına!
Takımlarımızın 2015 Dünya Şampiyonası'na giden yolculuğu Türkiye şampiyonlukları ile başladı. Doğa Okulu Genç Kız Basketbol Takımımız Tercüman Koleji'ni 68 - 60 yenerken, Genç Erkek Basketbol Takımımız Mürüvvet Evyap Koleji'ni 65 - 57'lik skorla geçerek Türkiye Şampiyonu oldular.


Genç sporcularımız çifte Türkiye kupasıyla 17-25 Nisan tarihleri arasında Fransa'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'na katılmaya hak kazandılar. Bu aynı zamanda Türkiye'de ilk defa bir okulun hem erkek hem bayan takımıyla dünya şampiyonasına katılıyor olması açısından da önemli bir başarı... 

Turnuvanın favorisi gösterilen takımlarımız 17 Nisan'da Fransa'ya ulaşarak hazırlıklara başladı. Genç kız takımımız İrlanda temsilcisiyle, erkek basketbol takımımız ise Hırvatistan'la ilk maçlarına çıktılar. 18 Nisan'da oynanan maçlarda erkek takımımız şampiyonanın iddialı ekiplerinden Hırvatistan'ı 48-42 yenerken genç kızlarımız İrlanda'yı 84 - 30 mağlup etti. İkinci maçlarında erkek takımımız Bulgaristan takımını 86 - 40 yenerken genç kızlarımız Ermenistan temsilcisini 89 - 25 gibi farklı bir skorla eledi. 


Takımlarımızda Çeyrek Final Heyecanı
Namağlup basketbol takımlarımız 20 Nisan'da çeyrek finalin ilk maçına çıktılar. Karşılaşmalarda erkek takımımız Yunanistan temsilcisini 68-37, genç kızlarımız ise Çek Cumhuriyeti'ni 84 - 44 yendi. 22 Nisan'da oynanan çeyrek final maçlarında; erkek takımımız Sırbistan temsilcisini 70 -36 yenerek yarı finale çıkarken genç kız takımımız Almanya'ya 76 - 59 yenilerek ilk dört şansını kaybetti. 23 Nisan'daki diğer maçta Hırvatistan'ı 65 - 52 yenen genç kız takımımız beşincilik maçında Brezilya'yı geçerek Dünya 5.'si oldu. 


Ve Dünya Finali...
Genç erkek takımımız ise 23 Nisan'da oynadığı yarı final maçında zorlu rakibi Slovenya'yı 82-37'lik skorla farklı yenerek dünya finaline adını yazdırdı. 24 Nisan'da Finlandiya temsilcisi ile oynanan dev finalde takımımız rakibini 81-69 yenerek Dünya Kupası’nı bir kez daha Türkiye’ye ve Doğa Koleji’ne getirdi. 

Bu Gurur Hepinizin!


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL