Haber ve Etkinlikler

YURT DIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİM İMKANI DOĞA'DA!

Doğa Koleji ortaokul ve liseden mezun olan öğrencilerimize bire bir danışmanlık ile dünyanın en saygın üniversitelerinde eğitim alma imkanı sunuyor.

ETİKETLER : Overseas College Counseling Service , yurt dışı eğitim , eğitim danışmanlık , yurt dışı eğitim fiyatı


Bugüne kadar onlarca öğrencisini yeni hayatına uğurlayan Doğa Koleji yılda 300’den fazla öğrencimize yurt dışı eğitim danışmanlık veriyor. 9, 10 ve 11. sınıflardan 3500 Doğa öğrencisine kampüs ziyaretleriyle bilgilendirme yapıldı ve danışmanlık hizmeti sunuldu. Bu yıl da yüzlerce öğrencimiz, çoğu dünya sıralamasında ilk 500’ün içerisinde olmak üzere yurt dışındaki üniversitelerden kabul aldılar. Öğrencilerimiz, Doğa Okulları'nda kendilerine sunulan ayrıcalıklı eğitimi ve yurt dışı üniversite deneyimlerini sizlerle paylaşıyor. 


Tuğkun Zeroğlu- Acarkent Doğa / BROCK UNIVERSITY 

Doğa bizi uluslararası bir vatandaş olarak eğitiyor. Okulumuzdan aldığımız ilham ve kazandığımız vizyon ile bizde kendi gelişimimiz farklı kültürlerle etkileşim halinde olmaya çalışıyoruz. Tam da bu noktada okulumdan almış olduğum eğitim ve kazanmış olduğum özgüven ile yurt dışında okumayı tercih ettim. Orada asla zorlanacağımı düşünmüyorum. Çünkü ben global vizyona sahip bir birey olduğumu biliyorum.   Almış olduğum t-MBA sertifikası ile üniversite hayatında bir çok dersten muaf olacağım. Ayrıca yönetim bilimlerinde ki perspektifimi geliştirmesi de kariyer hayatımda çok büyük artı sağlayacaktır. 


Emir Tortupoğlu – Kartal Doğa / STATE UNIVERSITY OF NEW YORK AT OSWEGO 

Seçmiş olduğum kariyer hedefimde kendimi yurt dışı eğitimde daha iyi geliştirebileceğimi düşünüyordum. Daha çok akademik ve kariyer imkanı sunuluyor. Yurt dışında tıpkı eğitim almış olduğum Doğa gibi öğrenciye odaklı eğitim sistemi yaygın hale getirilmiş. Bu yüzden seçmiş olduğum üniversitede zorluk yaşayacağımı hiç düşünmedim. 

Derin Akyel – Acarkent Doğa / UNIVERSITY OF BRITISH COLOMBIA 

Yurt dışında okumak istememin sebebi temelde şöyle; hayatımda ve kariyerimde olmasını istediğim bir çok şey Türk iş hayatında henüz var olmuş değil. Örneğin benim en büyük hobim bilgisayar oyunları. Türkiye’de bu alan henüz olgunlaşmadı. Bu alanın yapılandırılmadan önce yapılması gereken çok şey var. Bu yüzden benim yurt dışına gitmek istememin esas sebebi bu. 


Oğulcan Deniz- Ataşehir Doğa / UNIVERSITY OF MOUNT OLIVE 

Doğa'da okurken tenis oynadığım için sporcu bursu almaya hak kazandım. Ayrıca, Amerika’da öğrencilerin oluşturmuş olduğu tenis ligleri var.  Benim yurt dışında eğitim almayı tercih etme sebebim hem akademik alanda hem de spor alanında kendimi geliştirmek istediğimdendir. 

Rabia Çiftçi – Kocaeli Doğa / UNIVERSITY OF KENT 

Seçmiş olduğum üniversite bana 1 yıl başka bir ülkede okuma imkanı sunuyor. Ben Honk-Kong’u seçeceğim. Kariyerime giden yolda böyle önemli bir ülkede okumanın avantajlarını kullanacağım. Çünkü değişen dünya düzeninde yeni ülkeler güçlü birer oyuncu olarak sahaya çıkıyor. Ben de o ülkelerden birinde eğitimimi tamamlamak istiyorum. 

Yılmaz Tunç Günay- Bostancı Doğa / PANNE STATE UNIVERSITY 

Doğa Okulları'nda almış olduğum t-MBA eğitimi sayesinde hem yurt dışında bir üniversitede rahatlıkla okuma şansına sahibim. Hem de sonrasında alacağım MBA masterı ile kariyer hayallerimi gerçeğe dönüştürmüş olacağım. 


Kaan  Emir - Acarkent Doğa / UNIVERSITY OF BRITISH COLOMBIA 

Ben Doğa Okulları'nda roket kulübüne üyeydim. Yurt dışında okuma fikrim okulum adına kulübümüzle yurt dışında katıldığımız yarışma sonrasında oluştu. Yurt dışında ki üniversitelerin beni kabul etmesinde bu çalışmalarımın payı oldu. 


Can Aryay- Acarkent Doğa / ART ANIMATION AT LONDAN COLLEGE OF COMMINICATION 

Doğa Okulları'nda müzik kulübünde yer alıyordum. Bu kulüp sayesinde çok güzel insan ilişkileri geliştirdim. Kişisel olarak benim için çok değeri kazanımlar elde ettim. Çünkü bir şey yönetebilmeyi öğrendim. Ekip çalışmasını benimsedim. 


Ruşen Mustafa Özoruç- Kartal Doğa / CARLETON UNIVERSITY

Doğa'da daha çok uluslararası projesinde yer aldım. Ürettiğimiz projelerle Harward’da sunum yaptık. Lise düzeyinde burada sunum yapan ilk öğrenciler olduk. 

Asya Kadiç – Kartal Doğa / STATE UNIVERSITY OF NEW YORK AT OSWEGO 

Doğa'da bize verilen imkanlar sayesinde insanların hayal gücünü zorlayan projeler imza attık. Bunlardan biri enerjisini hidrojenden ve güneş enerjisinden alan gemi tasarımımız oldu.  Bu projemiz ile New York Devlet Üniversitesi'nden yüzde 50 burs almaya hak kazandım. Doğa'da elde etmiş olduğum sertifikalar ile yurt dışında bir çok üniversite bana kapılarını açıyor. 


Lorin Merhart- Acarkent Doğa / ACTING AT ROSE BRUFORD COLLEGE 

Benim hayalim Londra’da eğitim hayatımın devam etmesiydi. Ve şu an bunu başardım. Bu başarımda Doğa'da almış olduğum eğitimin payı çok büyük. Oyunculuk kariyerimin başlangıcını burada yapmak istiyorum. 


Serdar Türkmenafşar- Acarkent Doğa / UNIVERSITY OF BRITISH COLOMBIA 

Lise eğitimim bana kazandırdıklarıyla yurt dışındaki bir çok üniversiteden teklif aldım. Başarısına en çok güvendiğim üniversiteyi seçerek gelecek hayatıma devam ediyorum. 


Ömer Güneş- Acarkent Doğa / ALFRED UNIVERSITY 

Ben daima NASA ve F1 ile çalışmak istedim. Mühendis olarak bu alanda çalışabilme olanağını sunan bir üniversiteyi seçtim. 


 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL