Eğitimde Farklılıklar
Eğitimde Farklılıklar

t-MBA DERSLERİ

Doğa Kolejinde lise 9’uncu sınıftan 11’inci sınıfa süren t-MBA Dersleri içeriği, lise düzeyindedir ancak programın yapısı, dünyadaki üst düzey MBA programlarını temel alır. Bu derslerle öğrencinin hayatına işletme perspektifinden bakması amaçlanır. İleride  hangi  meslekte uzmanlaşırsa uzmanlaşsın, bu disiplin sayesinde hem yönetim hem de ekonomik dünyayı yorumlama açısından bir vizyon sahibi olur.
 
Öğrenci dokuz ve onuncu sınıflarda her dönem ikişer, on birinci sınıfta ise her dönem birer ders alır. Bu dersler Girişimcilik ve İnovasyon, Teknoloji ve Operasyon Yönetimi, Veri Madenciliği, Pazarlama, Para ve Finans Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon, Hukuğa Giriş, Ekonomiye Giriş ve Uluslararası İşletmeciliktir. Literatür, İstanbul Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından hazırlanır ve güncellenir.
 


Harvard Business School, MIT  Sloan School of Management ve London School of Economics gibi işletme okullarının programları takip edilerek müfredat her yıl değerlendirilir. t-MBA Derslerinin kazanımları, yalnızca sınav ile değil, proje, sunum ve  vaka  çalışmaları  gibi  öğrencinin daha katılımcı ve yaratıcı olduğu metodolojiler ile ölçülür ve değerlendirilir. Alanında uzman olan eğitim kadrosu, ölçme değerlendirme için uluslararası standartları temel alır. Derslerin hepsi EdExcel tarafından her yıl gözden geçirilir ve buna göre belgelenir.
 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL