Doğa'yla Birlikte...
FLORYA KAMPÜSÜ

OKULUMUZ

Florya, Doğa Kolejinin özgün eğitim modelleri ve ayrıcalıklı eğitimi ile tanıştı. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için eğitim veren Florya Kampüsü, öğrencilerin ihtiyaç ve beklentileri göz önünde tutularak projelendirilen bir eğitim merkezi niteliğinde. 2012 - 2013 eğitim yılında öğrencileriyle buluşan kampüs fiziksel donanımı ile sportif, akademik, sanatsal ve kültürel anlamda bir okuldan beklenenden çok daha fazlasını sunuyor.

Anaokulundan liseye kadar her yaş grubunda öğrenciye eğitim imkanı sunan Florya Kampüsü, 1250 öğrenci kapasitesine sahip. 7550 metrekaresi kapalı, 1800 metrakaresi açık alan olarak yapılandırılan kampüste toplam 52 derslik bulunuyor. Kapalı yüzme havuzu, spor salonu, fen ve bilim laboratuvarları, teknoloji sınıfları, açık hava derslikleri ve tarım alanlarıyla Florya Kampüsü'nde ayrıca hayvan barınakları ve botanik bahçe de bulunuyor.

Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim

Doğa Koleji yabancı dil ağırlıklı kampüslerinde uyguladığı benzersiz İngilizce programıyla, öğrencilere yalnızca dil bilgisel yetiler değil, iletişimsel beceriler de kazandırıyor.

Uygulanan etkin yabancı dil eğitim, iletişim ve sosyal yeterlilik çerçevesinde şekillenirken yabancı dili iletişim odaklı platformlarda tecrübe eden öğrenciler, İngilizce olarak kendilerini akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade edebiliyor. Doğa Okulları öğrencilerine, uluslararası standartlarda, İngilizce bilgilerini ve günlük dil kullanım becerilerini pekiştirmeyi hedefleyen konsept ders saatleri sunuluyor. English for Life - Yaşam için İngilizce, English for Socializing - Sosyalleşme için İngilizce, Everyday English Conversation - Günlük İngilizce Sohbetleri ve Steps to be a Global Citizen - Dünya Vatandaşı Olma Adımları kavramlarından oluşan programla öğrencilerimiz aynı zamanda yabancı dil bilgilerini kullanarak sosyal hayatlarında karşılaşabilecekleri durumlarla baş edebilmek, kendilerini ve ihtiyaçlarını rahatça ifade edebilmek, farklı ortamlara kolaylıkla uyum sağlayabilmek gibi dil öğrenim süreçlerini de deneyimliyorlar. Sınıf içinde interaktif ortamlarda yapılan dersler ve alıştırmalar, evdeyse sürekliliği sağlayan egzersizler, teknolojinin bütün olanakları kullanılarak öğrencilerin dili konuşma ve kullanma becerilerini artırıyor. Uygulanan kur sistemiyle her öğrencinin İngilizce seviyesi belirleniyor. Böylece her öğrenci seviyesine uygun sınıfta İngilizce eğitim alıyor.
 

YABANCI DİL EĞİTİMİ

  • Anaokulu; İngilizce
  • İlkokul;  İngilizce Almanca (4.Sınıf)
  • Ortaokul; İngilizce Almanca / İspanyolca ( Seçmeli)
  • Lise; İngilizce, Almanca

OKUL GALERİ

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL