Haber ve Etkinlikler

Cumhuriyet - 'Kız Kardeşim' Bilinçlendiriyor

İstanbul Teknik Üniversitesi, Doğa Koleji, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye işbirliği ile yürütülen "Kız Kardeşim" sosyal sorumluluk projesinde, Doğa Koleji personeli, velileri ve öğretmenlerine, kadınların ekonomik hayata aktif katılımı konusunda online olarak bilinçlendirme eğitimleri verilecek.

ETİKETLER : kız kardeşim projesi , habitat , sosyal sorumluluk , finansal bilinç eğitimi , dijital dünyada güvenlik eğitimi


Bireyler İçin Finansal Bilinç Eğitimi ve Dijital Dünyada Güvenlik Eğitimi olmak üzere iki farklı müfredattan oluşan eğitimler sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Eğitimler, 26 Haziran'a kadar sürecek. Kız Kardeşim Projesi, kadınlann kişisel finansal kaynaklarını doğru yönetme, girişimcilik farkındalığının artması gibi konular ile birlikte bilgi teknolojileri hizmetlerini doğru kullanmalarına destek olacak bir eğitim olanağı sunmayı amaçlıyor.

Proje kapsamında 2018-2019 yıllan arasında finans, bilişim, iletişim ve girişimcilik eğitimleriyle yaklaşık 16 bin kadına ulaşıldı. 2019 yılında gıda girişimciliği üzerine iş geliştirme süreçlerinde 11 kadına hibe desteği sağlandı. Proje ile 2020 yılında da 81 ilde 10 bin kadına erişilmesi hedefleniyor.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL