Haber ve Etkinlikler

Milliyet - Doğa Kolejine Yılın Projesi Ödülü

Doğa Koleji, teknoloji üreten nitelikli insan kaynağı yetiştirme hedefiyle geliştirdiği Fen ve Teknoloji Liseleri ile İDC Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019'da "Best Talent Accelerator-En İyi Yetenek İvmelendirici" kategorisinde yılın projesi ödülüne layık görüldü.

ETİKETLER : doğa koleji başarı , fen ve teknoloji liseleri , hakan inanır , IDC Türkiye dijital Dönüşüm ödüleri , alay göğüs , fen ve teknoloji liseleri eğitim programı

Farklı sektörlerden 54 farklı şirketin 94 projesinin yarıştığı ödül programında aday olan tek eğitim kurumu Doğa Koleji oldu.

Projeler, Türkiye'nin en büyük şirketlerinin bilişim ve dijital dönüşüm liderlerinden oluşan bağımsız kurul tarafından değerlendirildi. Ödülünü Koç Holding Grup Eski CIO'su Alpay Gögüş'ten alan Doğa Koleji Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Direktörü Hakan İnanır, "Bu ödül sadece Doğa Koleji için değil, ülkemiz için de derin anlamlar taşıyor. Bilişim sektöründeki nitelikli iş gücü eksikliği konusuna çözüm sunabilmek adma bu çalışmayı başlattık. Nitelikli insan kaynağı yetiştirmenin bilincinde olarak eğitim programları ve projeler hazırlıyoruz. Aldığımız bu ödülle bir eğitim kuruıjıu olmanın ötesinde, tüm sektörün insan kaynağı ihtiyacını karşılayan en doğru adres olduğumuzu kanıtladık" dedi.


Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri'nin 20172018 eğitim-öğretim yılında 3 kampüs ile başlayan faaliyetlerinin, 2018-2019 yılından itibaren 22 kampüse ulaşarak devam ettiğini aktaran İnanır, dünyanın en büyük fen ve teknoloji liselerinin kurulması ve yaygınlaştırılması için çalışmalar yapıldığını söyledi.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL