EV YAPIMI FİZİK DENEYLERİ VİDEO YARIŞMASI'NDA KAZANANLAR BELLİ OLDU
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim
EV YAPIMI FİZİK DENEYLERİ VİDEO YARIŞMASI NDA KAZANANLAR BELLİ OLDU

10.12.2020 | Doğa Koleji

EV YAPIMI FİZİK DENEYLERİ VİDEO YARIŞMASI'NDA KAZANANLAR BELLİ OLDU

22 Kasım’da ilki düzenlenen ‘Ev Yapımı Fizik Deneyleri Video Yarışması’nda öğrencilerimiz, evde kullandıkları malzemeler ile fizik kanunlarını test etti. Lise öğrencilerimizin katıldığı yarışmada toplam 76 ev yapımı fizik deneyleri videosu final etabına kaldı.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fizik Zümresi tarafından organize edilen yarışmada öğrencilerimiz bilimsel gerçekleri kullanarak problem belirlemeyi, probleme dayalı çözüm yolları bulmayı, deney tasarlamayı ve deney raporu yazmayı pekiştirdi. Deneylerle ilgili etik ve güvenlik kuralları nedeniyle öğrencilerimiz zaman zaman ailelerinden destek aldı ve aile gözetiminde deneylerini gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz evde yapılan fizik deneyleri ile ailelerini de bilimsel bir etkinliğin içine dahil ederek kaliteli zaman geçirme fırsatı buldu. Öğrencilerimizin deney raporları ve 60 saniyelik deney videolarıyla katıldıkları yarışmada her okuldan ilk üç sıralamasına giren öğrencilerimiz final etabında okulunu temsil etti. Bu yıl ilki düzenlenen Yarışmada, toplam 76 ev yapımı fizik deneyleri videosu final etabına kaldı.


 Türkiye birincisi İzmir Buca Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Metin Furkan Amarat, ikinci Ankara İncek Kampüsü Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Kitiş, üçüncüsü Acıbadem Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Duru Özkan oldu. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi çalışmalarından dolayı tebrik ederiz.

EV YAPIMI FİZİK DENEYLERİ VİDEO YARIŞMASI