Kurumsal
Eğitimde Lider

TEKNOLOJİ

Eğitim Teknolojilerinde Lider

Öğrencilerini geleceğin dijital dünyasına hazırlamak ve bilinçli birer dijital vatandaş olarak yetiştirmek, Doğa Kolejinin temel hedeflerinden biridir. 

Öğrencilerimiz;
Gelecek hayatlarında ihtiyaç duyacakları her türlü teknolojik bilgiyi, K12 seviyesinde edinerek daha sağlam adımlar ile hayata atılıyorlar.

Tüm kademelerde “Kodlama ve Robotik”, Fen ve Teknoloji Liselerinde ise “Teknoloji ve Donanım” ile “Teknoloji ve Yazılım” dersleri alarak gelişen teknoloji ve trendleri takip edecekleri, her sene güncellenen müfredat ve içerikle yıla başlıyorlar.

Okul öncesinden liseye kadar dünya standartlarında kullanılan eğitim teknolojileri ürünleriyle, üretime ve geliştirmeye teşvik ediliyorlar.

Benzersiz Eğitim Alanlarında, Benzersiz Teknoloji Eğitimi

Doğa Koleji; 3D sınıfında, Vestel iş birliği ile yapılan Venüs sınıfında, mühendislik ve kodlama robotik laboratuvarlarında öğrencilerini yeni nesil teknoloji ile buluşturmaktadır. Öğrenciler bu sınıflarda optimum düzeyde faydalanacakları bir ortamda eğitim alarak kendilerini geliştirme imkânı buluyorlar.

Öğrenciler;
*3D sınıfında; fizik, kimya, biyoloji ve matematik olmak üzere birçok dersi 3 boyutlu olarak görüntü ve ses teknolojisi ile işliyorlar.
*Venüs sınıflarında; teknoloji araçlarını geliştirerek yeni araçlar üretiyor ve programlama dilleri ile kodlama araçlarını etkin olarak kullanıyorlar.
*Mühendislik laboratuvarlarında; mühendislik disiplinlerini benimsiyor ve teknolojik araçlarla ilgili yeni projeler üreterek tasarımlar yapıyorlar. Planladıkları ve geliştirdikleri teknolojik çözümleri hayata geçiriyorlar.
*Kodlama ve robotik laboratuvarlarında ise; farklı cihazlar ile buluşarak hem robotik ürünler ile tasarımlar yapıp hem de kodlama dillerini öğreniyorlar. Sınıflarımızda bulunan 3B yazıcılar ile tasarladıkları 3B modelleri üretme imkânı buluyorlar.

CodeMath™️ Kodlama ve Matematiğin Ortak Dili

CodeMath™️, Doğa Koleji öğretmenleri tarafından geliştirilen, disiplinler arası bir eğitim modelidir. Disiplinler arası eğitim sayesinde, karşılaştığı problemleri farklı yönleri ile değerlendirebilen bireyler yetiştirilmektedir. Disiplinler arası eğitimin son yıllarda önem kazanmasının iki nedeni vardır. Bunlardan ilki, karşılaştığı problemleri birçok açıdan değerlendirebilen ve öğrendiklerini gerçek hayatta uygulayabilen bireyler yetiştirmek; ikincisi ise, öğrencilerin kişisel ilgi ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek, geleneksel eğitimin ötesinde bir eğitim modeline ihtiyaç duyulmasıdır.
 
Projenin amacı; matematik ve kodlamayı buluşturarak, öğrencilere 21. yüzyıl becerilerini ve günlük hayatta kullanabilecekleri eleştirel ve yaratıcı zihinsel alışkanlıkları kazandırmaktır. Bu projede, iki dersin ortak kazanımlarını öğrenciler tek bir derste ediniyor, eğlenerek öğreniyorlar. Projenin ana kodlama kazanımları, öğrencilere analitik ve algoritmik düşünme ve problem çözme becerilerini kazandırmaktır. Öğrencilerin sahip olması hedeflenen bu kazanımlar şüphesiz ki 21. yüzyıl becerilerinin başında gelmektedir. Edindikleri bu kazanımlar ile öğrenciler karşılaştıkları problemlere farklı açıdan yaklaşıp çözüme en kısa yoldan ulaşabilmektedirler.

e-Doğa Uygulamamız ile Eğitim Her Yerde

Doğa Koleji, eğitimi sadece okulda geçen süreyle sınırlamayarak öğretmen – öğrenci ve veli etkileşimini zaman ve mekân bağımsız her yere taşıyan bir eğitim teknoloji alt yapısı kullanmaktadır. Web ve mobil uygulamasıyla Türkiye’nin en çok kullanılan eğitim platformalarından birisi olan e-Doğa ile velilerimiz çocuklarının ders programları, sınıf içerisinde yaptıkları etkinlikler, sınav sonuçları, ayrıntılı karne raporları, yazılı tarihleri ve devamsızlık bilgileri gibi eğitim süreçlerimizle ilgili her türlü veriye rahatlıkla ulaşabiliyorlar. e-Doğa kullanıcıları, tamamen entegre çalışan sistem sayesinde farklı çözüm ortaklarımızca geliştirilen tüm kaynaklara, ders içeriklerine, sanal sınıflara tek bir kullanıcı adı ve şifreyle rahatlıkla erişebiliyorlar.

Ödüllü Online Eğitim Platormu; Doğa'm Evimde

CIO Ödülleri

IDC CIO Ödülleri 2021, “Future of Work – Borderless Organization Kurumlarının teknoloji ve dijitalleşme ile daha çevik bir organizasyona dönüşümüne önderlik eden CIO’ların ödüllendirildiği organizasyonda, Doğa Kolejinin online eğitimdeki önderliği ve başarısı tescillendi. Doğa Koleji ‘Doğa’m Evimde’ uygulamasıyla CIO Ödülleri’ne layık görüldü.

IDC CIO Ödülleri 2021 - “Best Borderless Organization of The Year"
Bilgi teknolojisi, telekomünikasyon ve tüketici teknolojisi için pazar bilgisi, danışmanlık hizmetleri ve etkinliklerin önde gelen küresel sağlayıcısı, dünya çapında 110'dan fazla ülkede teknoloji ve uzmanlık sunan, dünyanın en büyük uluslararası veri şirketlerinden IDC tarafından organize edilen IDC CIO Ödülleri 2021'de “Future of Work – Borderless Organization (İşin Geleceği- Sınır Tanımayan Organizasyonlar)” kategorisinde, “Best Borderless Organization of The Year (Yılın En İyi Sınır Tanımayan Organizasyonu)” unvanı ile 1.lik ödülü Doğa Kolejine verildi.

Pandemi veya hava şartları gibi durumlarda “Doğa’m Evimde” eğitim programıyla tüm derslere uzaktan ve senkron / asenkron teknolojiler kullanılarak devam edilebiliyor.

e-Ticaret Sitemiz ile Kıyafetten Yazılıma Tüm Hizmetle Bir Tık Uzağınızda

Doğa Koleji, kendisine ait e-ticaret sitesi üzerinden (edogastore.com) ürün veya çeşitli hizmetlerin (eğitim, teknoloji vb.) satışını gerçekleştirmektedir. Sanal POS sisteminin kullanıldığı site üzerinden ödemelerin güvenli bir şekilde yapılması sağlanmaktadır. Her geçen gün genişleyen ürün yelpazesiyle öğrenci ve velilerimize hizmet vermektedir.

Türkiye çapında faaliyet gösteren firmaların ürünleri ve hizmetlerinin satışa sunulmasının yanında; müşteriye aktarılan bilgi, satış sonrası kullanıcıya destek ve ticari kuruluşlar ile lojistik ilişkileri vasıtasıyla üst düzey bir hizmet sağlamaktadır. Bunun yanı sıra mobil uygulamalar, mobil ödeme yöntemleri, hediye çeki sistemi, pazar yeri entegrasyonları gibi özellikler de sitemize dahil edilmiştir.

Tüm Verilerimiz Güvende

 Her alanda son teknoloji ve trendleri takip etme vizyonuna sahip Doğa Koleji, kullandığı yazılımları da son teknoloji sistemler üzerinde işletmektedir. Tüm sunucularında sanallaştırma teknolojisi (%100 Sanal Sunucu) ve SSD Disk yapısı kullanarak, düşük emisyon ve düşük karbon ayak izi ile çevre duyarlılığını da son derece önemsemektedir. Dünya standartlarında hizmet sağlayan veri merkezlerinde barındırılan sunucuların tamamı yurtiçinde bulunmaktadır. Bu sayede kişisel verilerinizin başka ülkelere aktarılması engellenmekte ve KVK Kanunu gerekliliklerine tam uyum sağlanmaktadır.

Veri merkezi barındırma hizmetlerinin yanı sıra, en önem verdiğimiz konulardan biri olan güvenlik, aldığımız güvenlik hizmeti servisleri sayesinde profesyonel düzeyde ve kesintisiz bir şekilde sağlanmaktadır. İnternet kullanımının önem kazandığı günümüzde, tüm kampüslerde kullanılan fiber altyapı ile bant genişlikleri ihtiyaca göre esnek olarak yönetilebilmektedir. Kampüslerin tamamında standart teknoloji altyapısı kullanılmakta ve tüm yatırımlar bu standarda göre yapılmaktadır. Başta eğitim olmak üzere, hizmetlerin tüm kampüslerde aynı standartta verilmesi de bu ortak teknoloji altyapısı sayesinde gerçekleşmektedir.

Doğa Koleji, sahip olduğu bu teknolojik vizyon ile sadece kampüslerinde değil, uzaktan eğitimde de farkını bir kez daha ortaya koymaktadır.

Yerli Yazılım, Yerli İş Gücü 

Her geçen gün gelişmeye devam etmekte olan teknoloji yakından takip edebilmektedir. Kurum bünyesinde farklı departmanlar tarafından kullanılan yazılımların tamamı, Doğa Koleji personeli tarafından güncellenmekte ve gerekli geliştirme ve/ya uyarlamalar yapılmaktadır. Geliştirilen yazılımların birbiri ile entegre ve uyumlu bir şekilde çalışması sağlanmaktadır. Projelerimizde kullanılacak yazılım teknolojilerinin tamamı personelimiz tarafından titizlikle incelenmekte ve sonrasında kurumun kullanımına sunulmaktadır.
 
Doğa Kolejinin tüm kampüslerinde aynı standartlara sahip yazılım hizmetinin sunulması için düzenli araklılar ile personel eğitimi yapılmakta, alanında uzman kişiler tarafından seminerler düzenlenmektedir.
 


 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL