Doğa'yla Birlikte...
ACARKENT KAMPÜSÜ

OKULUMUZ

2006-2007 eğitim ve öğretim yılında Doğa Ailesi’ne katılan Acarkent Kampüsü, yaklaşık 16.000 mt2’lik kullanım alanıyla Acarkent Sitesi içinde yer alır. Toplamda 4 ana binadan oluşan kampüs içindeki okulumuz lise eğitimini spor ve sanatla buluşturan bir teknoloji üssü niteliğinde. Anti-radyoaktif sistemler, anti GSM alanları, havaya duyarlı ısıtma sistemleri, depreme dayanıklı esnek sütunlar, özel güvenlik sistemleri, son teknolojiyle desteklenmiş sınıfları, tarım alanları ve botanik bahçesiyle Acarkent Kampüsü, çok dilli yabancı dil eğitimi ve üst düzeyde yaratıcı, üretken, özgüveni sağlam nesiller yetiştiriyor. Oldukça modern bir mimariye sahip olan Acarkent Kampüsü, kapalı yüzme havuzu, doğal oluşumlu buz pisti, cep sinemaları, akıllı tahtalarla donatılmış derslikleri, iki katlı konferans salonu ile yıl boyunca Eko - Okullar Projesi gibi pek çok uluslararası seminere ev sahipliği yapabilecek kapasitedir. Acarkent Doğa Kampüsü aynı zamanda Üstün Zekalılar İlkokulu ve IB Diploma programına da ev sahipliği yapmaktadır.

IB Nedir?

Uluslararası Bakalorya Diploma Programı anlamına gelen ‘International Baccalaureate Diploma Programme’ Dünyada ortak bir eğitim sistemi oluşturmak amacıyla kurulmuştur. İnsanların farklılıklarıyla birlikte haklı olabileceğini kabul ederek; daha barışçıl bir dünya kurmayı hedefleyen; sorgulayan, duyarlı, bilinçli, hoşgörülü, özgüveni yüksek ve yaşam boyu öğrenmeyi benimsemiş gençler yetiştirmeyi amaç edinen bir eğitim organizasyonudur.

Dünyanın birçok ülkesinde orta öğretimde 16-19 yaş öğrenci gruplarına uygulanan çok kapsamlı ve Dünya’nın en saygın Diploma Programıdır.

IB, 1968 yılında aileleri sık olarak yer ve ülke değiştiren lise öğrencilerinin ortak bir müfredatla öğrenimlerine devam etmeleri amacıyla bir grup girişimci eğitimci tarafından Cenevre Uluslararası Okulu’nda başlamıştır. Bugün ise IB Programı Dünya’da toplam 159 ülkede 5478 okulun iştirak ettiği yaklaşık 2,000,000 öğrencinin eğitim gördüğü bir programıdır. Türkiye’de ise 9 tane devlet okulu ve 89 tane özel okul olmak üzere toplam 98 okul bu programa dâhildir. Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP), orta öğretimin son 2 yılında (11. ve 12. Sınıf) öğrenim gören öğrenciler için tasarlanmış geniş kapsamlı ve yoğun çaba gerektiren akademik bir programdır.

Doğa Koleji Acarkent Kampüsü Lise Bölümünde uygulanan IB Diploma programını seçen yüksek motivasyonlu lise öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı’nın vermiş olduğu lise diplomasının yanı sıra IB bitirme sınavları sonunda uluslararası geçerliliği olan IB Diplomasını da almaya hak kazanırlar. IBDP mezunları Türkiye’de ve yurt dışında pek çok farklı ülkede üniversite eğitimlerine devam edebilmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız...

YABANCI DİL EĞİTİMİ

  • Anaokulu; İngilizce
  • İlkokul; İngilizce, Almanca (4. Sınıf )
  • Ortaokul; İngilizce, Almanca
  • Lise; İngilizce, Almanca/ İspanyolca (Seçmeli)

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL