FRC BOSPHORUS REGIONAL TURNUVASI ALL STAR’I DOĞA KOLEJİ!

Ankara Çayyolu Kampüsü #9093 Veritas Robotics Takımımız FRC Bosphorus Regional Turnuvası’nda ROOKIE ALL STAR ödülünün sahibi oldu.


Doğa Koleji robotik alanındaki başarılarına bir yenisini daha ekleyerek FRC (First Robotic Competition) Bosphorus Regional Turnuvası'nda performansı ile göz kamaştırdı. Ankara Çayyolu Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerimiz tarafından 2022 yılında kurulan #9093 numaralı Veritas Robotics, 27-28-29 Mart tarihlerinde 45 takımın katıldığı ve üç gün süren turnuvada Rookie All Star ödülünü kazandı. Öğrencileri, bilim ve teknoloji alanında yaptığı çalışmalarla en çok ilhamlandıran takım olarak turnuvaya damgasını vurdu. Veritas Robotics takımının kısa süre içerisinde VEX Robotics Germany Stuttgart şampiyonluğu, VEX Robotics Samsun Turnuvası Şampiyonluğu, VEX Robotics Mersin Turnuvası şampiyonluğu ve birçok alt ödül başarıları bulunmaktadır.  
 
Takım üyeleri mekanik, yazılım, grafik, pr, sosyal medya, sağlık gibi iş bölümlerine ayrılmıştır. Yaklaşık 6 haftalık robot tasarım ve yapım süreci boyunca büyük bir çaba gösteren takım emeklerinin sonucunu aldı ve bizleri gururlandırdı.


 
FIRST Robotik Yarışması (FRC)
FIRST Robotik Yarışması (FRC) uluslararası liseler arası robotik yarışmasıdır. 27 ülkeden 3.650 takımla birlikte, 91 bin öğrenci ve 25 bin mentor robotlar inşa eder. Bu takımlar 63 Bölgesel Yarışmada, 85 bölge eleme yarışmasında ve 10 bölge şampiyonasında yarışırlar. 800’den fazla takım, FIRST Şampiyona turnuvasına gitmeye hak kazanır. Sahadaki rekabete ek olarak takımlar ve takım üyeleri girişimciliği, yaratıcılığı, mühendisliği, endüstriyel tasarımı, güvenliği, kontrolleri, medyayı, kaliteyi ve programın temel değerlerini örnekleyen ödüller için yarışırlar. Ülkemizde de 3 regional yarışma düzenlenmektedir.
 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL