Haber ve Etkinlikler

ÖĞRENCİMİZ DERYA TAYGAN, 13 YAŞ KATEGORİSİNDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji öğrencimiz Derya Taygan, Artistik Buz Pateni Büyükler Türkiye Şampiyonu oldu ve ikinci kez katılacağı Sofya Trophy’den altın madalya hedeflediğini söyledi.

ETİKETLER : buz pateni , türkiye şampiyonası , derya taygan , ali rıza lüle , artistik buz pateni , altın madalya , spor başarısı

Ankara’da geçtiğimiz hafta sonu tamamlanan Artistik Buz Pateni Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İzmir Çiğli Bilim Kampüsü öğrencisi 11 yaşındaki Derya Taygan, şampiyon oldu. Derya Taygan, antrenörünün tavsiyesi üzerine 13 yaş grubunda yarıştı ve  aralarında, kendisinden yaşça büyüklerin de yer aldığı 11 sporcuyu geçerek ilk sırayı aldı.


“BU KEZ HEDEFİM ALTIN”

Derya Taygan, 2019 Sofya Trophy’de yine kürsüye çıkmış ve bronz madalya kazanmıştı. Bu kez altın madalya hedefiyle hazırlandığını söyleyen Derya Taygan, “Hedefim birincilik, ama ülkemi temsil etmek, zaten şampiyonluk kadar değerli” dedi.


“HER ÖĞRENCİMİZ GURURUMUZDUR”

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürümüz Ali Rıza Lüle, “Artistik buz pateni branşında Milli sporcumuz ve değerli öğrencimiz Derya Taygan, daha önce katıldığı birçok turnuva ve yarışmada elde ettiği derecelerle bizleri gururlandırdı. Bulgaristan ve Sırbistan’da gerçekleşen turnuvalarda da ülkemizi başarıyla temsil etti. Öğrencimizi yürekten kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.


“PANDEMİDE DE SPORCULARIN YANINDAYIZ”

Sportif faaliyetlerin akademik gelişimin bir parçası olduğunu ifade eden Genel Müdürümüz Ali Rıza Lüle, “Öğrencilerimiz, genç yaşta sportif bir kimlik kazanarak disiplinli ve azimli çalışmayı öğreniyor. Pandemi sürecinde de, öğrencilerimizin ilgileri yönünde hem bireysel branşlar hem de takım sporlarına katılımlarını destekliyoruz” dedi.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL