Doğa'yla Birlikte...
BEYKOZ KAMPÜSÜ

OKULUMUZ

2002-2003 Eğitim - Öğretim Yılı'nda,150 yıllık Ahmet Mithat Efendi Çiftliği'nin 55 dönümlük arazisi üzerine kurulan Beykoz Kampüsü, Beykoz'un bu güzel ortamını bir eğitim vadisine dönüştürdü. Okullarımızın "Doğa Konseptli Eğitim Modeli" nin ilham kaynağı olan Beykoz Kampüsü, öğrencilerimize doğayla iç içe bir ortamda yeteneklerini keşfetme ve geliştirme fırsatı sunuyor. Binicilik tesislerinden hayvanat bahçesine, trekking parkurlarından kamp alanlarına kadar tamamen doğayla iç içe olan Beykoz Kampüsü, yaşayarak öğrenme sistemini bugün diğer tüm okullarımızla paylaşıyor.

Teknolojiyi doğayla buluşturan Beykoz Kampüsü anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim imkanı sunuyor. Kampüs kamp alanları, yüzme havuzları, binicilik, trekking ve bisiklet parkurları gibi sosyal alanlarında diğer Doğa öğrencilerini de belli periyodlarla misafir ediyor. Çocukların ve velilerin hayallerindeki eğitim vadisi olan Beykoz Kampüsü, bugün Türkiye'nin en büyük kampüsü olmanın yanı sıra, dünyada kendi binicilik tesislerine sahip tek okul olma ünvanına sahip. Özgür ve mutlu çocukların daha iyi öğreneceği anlayışıyla doğayla eğitimin iç içe geçtiği benzersiz Beykoz Kampüsü eğitim başarılarıyla da bu tezi destekliyor.

IB PYP Uluslararası eğitim organizasyonu (IB Uluslararası Bakolorya) İlk Yıllar Eğitim Programı olan PYP’nin 3-12 yaş arasındaki öğrencileri kapsayan misyonu şöyledir. Kültürlerarası anlayış ve saygı ile daha iyi ve barış dolu bir dünya yaratmaya yardımcı olmak için sorgulayan, bilgili, ilgili ve duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedeflemek, bu sonuca ulaşmak için; okullar, hükümetler ve uluslararası organizasyonlar ile çalışarak uluslararası eğitime ve değerlendirmeye dayalı hedef yükseltici programlar geliştirmek ve bu programla öğrencileri, farklı olan bireylerin de haklı olabileceğini kabul eden, aktif, tutkulu ve ömür boyu öğrenen bireyler olma yolunda teşvik etmektir.

Uygulama yetkisi almak için uzun bir hazırlık süreci öngören program Uluslararası Bakolorya tarafından izlenmekte olup; programı uygulamak isteyen okullar; ilgili okul, aday okul, yetkilendirme ziyareti sonrasında da uygulayan okul olma sürecinden geçer. 2013-2014 eğitim yılında geçirdiği yetkilendirme ziyaretinde IBPYP okulu olma hakkı kazanan Özel Beykoz Doğa İlkokulu’nda öğretmenler PYP ile ilgili uluslararası eğitimlere katılırlar.

2013-2014 Eğitim yılında yetkilendirme ziyaretinden geçmeye hak kazanan Beykoz Doğa İlkokulu’nda öğretmenler PYP ile ilgili uluslararası eğitimlere katılırlar. Yapılandırıcı ve öğrenci merkezli eğitimi benimseyen MEB programıyla uyum içinde uygulanabilen PYP öğrenen profili öğeleri; araştıran - sorgulayan, düşünen, iletişim kuran, riski göze alan, bilgili, ilkeli, duyarlı, açık görüşlü, dengeli ve dönüşümlü düşünen olmak üzere; yaratıcılığı, estetiği, meydan okumayı ve risk almayı, zaman yönetimini ve öğrencinin kendisini esas alan Doğa Konseptli Eğitim felsefesiyle de uyumluluk gösterir.

Toplamda altı disiplinlerüstü temadan oluşan program aynı zamanda okulumuzdaki bütün disiplinler arasında da anlamlı bağlantılar kurmamızı sağlar. Ekoloji, Binicilik, Kişisel, Toplumsal ve Beden Eğitimi, Sosyal Bilgiler, Sanat, Fen Bilgisi, Dil ve Matematik gibi alanlar arasında kurulan bağlantılar öğretmenlerimizin Milli Eğitim Müfredat Programı’nı PYP temalarına uygun olarak hazırlamasıyla öğrenmeye dönüşür.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

  • Anaokulu; İngilizce
  • İlkokul;  İngilizce Almanca / Çince (Seçmeli)
  • Ortaokul; İngilizce, Almanca (A2)

İTÜ ETA VAKFI DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL