Doğa'yla Birlikte...
BOSTANCI KAMPÜSÜ

OKULUMUZ

Doğa Kolejinin 2004 yılında Gökdil Koleji ile Tepe Koleji`ni bünyesine katarak yeniden yapılandırdığı kampüs, eğitime başladığı ilk yıldan itibaren sanatsal, sportif ve akademik başarılarıyla kendisinden söz ettiren bir okul oldu. Kampüsümüzde; multimedya sınıflarının yanısıra, Microsoft sertifikalı eğitimlerin verildiği bilgisayar laboratuvarlardan resim atölyelerine, drama salonlarına kadar pek çok kulüp ve aktiviteyle eğitimi çok yönlü platforma taşıyoruz.

Bostancı Kampüsü, 12 bin metrekare açık alanı, 8 bin metrekare kapalı alanı, akıllı tahtalar ile donatılmış 33 sınıfın yanı sıra yine akıllı tahtalar, modern araçlar ile donatılmış laboratuvarları ile öğrencilerimize modern eğitimin gerektirdiği şekilde eğitim veriyor. 250 kişilik, elektronik altyapıya sahip konferans salonumuz öğrencilerimizin sanatsal ve sosyal faaliyetlerde her türlü gereksinimi karşılamakta olup kampüsümüzde; toplam 2000 metrekare alana sahip açık ve kapalı spor salonları, cep sineması, dil ve fen laboratuvarları bulunmaktadır.

Fen ve Teknoloji Lisesi
Fen ve Teknoloji liseleri, teknolojik ve bilimsel müfredatıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefliyor. Doğa Koleji Fen ve teknoloji liselerinden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önce başlayacaklar. Öğrencilerimiz bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacaklar ve üniversite eğitimlerini yurtdışında sürdürebilecekler.
Uluslararası Standartlarda ve Ayrıcalıklı Lise Eğitimi
Doğa Koleji Fen ve Teknoloji liseleri öğrencilerine, ilk yılı İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık eğitim imkanı sunuyor. Müfredatı özenle hazırlanan fen ve teknoloji liselerinde ileri derece robotik ve kodlama, temel mühendislik, elektrik-elektronik, genetik dersleri sunduğu ayrıcalıklardan bazıları...
 

YABANCI DİL EĞİTİMİ

  • Anaokulu; İngilizce
  • İlkokul;  İngilizce Almanca (4.Sınıf)
  • Ortaokul; İngilizce, Almanca
  • Lise; İngilizce, Almanca

OKUL GALERİ

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL