Doğa'yla Birlikte...
BÜYÜKÇEKMECE KAMPÜSÜ

OKULUMUZ

Doğa Koleji Büyükçekmece Kampüsü açıldı! Büyükçekmece Kampüsü ayrıcalıklı eğitim sistemleri, yabancı dil programları ve güçlü akademik kadrosuyla ile yeni öğretim döneminde öğrencileriyle buluştu.

Doğa Kolejinin farklı ve özgün eğitimini Büyükçekmece'ye taşıyan kampüste sanat sokağı (resim, seramik, tekstil, baskı ve endüstriyel tasarım atölyeleri), dijital kütüphanesi, simülasyon odası, mucitler atölyesi, kulüp odaları, bilim odaları, laboratuvarlar (fizik, kimya, biyoloji), açık ve kapalı spor alanları, satranç, müzik, bateri, keman, gitar, flüt odaları, konferans salonları ve cep sineması, toplantı ve seminer salonları, kütüphane ve okuma salonları, ekoloji dersliği, çoklu zeka atölyesi, açık derslikler yer alacak.

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı'nda eğitime başlayan kampüs anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim imkanı sunuyor.

Fen ve Teknoloji Lisesi

Fen ve Teknoloji liseleri, teknolojik ve bilimsel müfredatıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefliyor. Doğa Koleji Fen ve teknoloji liselerinden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önce başlayacaklar. Öğrencilerimiz bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacaklar ve üniversite eğitimlerini yurtdışında sürdürebilecekler.

Uluslararası Standartlarda ve Ayrıcalıklı Lise Eğitimi

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji liseleri öğrencilerine, ilk yılı İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık eğitim imkanı sunuyor. Müfredatı özenle hazırlanan fen ve teknoloji liselerinde ileri derece robotik ve kodlama, temel mühendislik, elektrik-elektronik, genetik dersleri sunduğu ayrıcalıklardan bazıları...
 

YABANCI DİL EĞİTİMİ

  • Anaokulu; İngilizce
  • İlkokul;  İngilizce Almanca (4.Sınıf)
  • Ortaokul; İngilizce, Almanca
  • Lise; İngilizce, Almanca

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL